Youth League – K17: Νέα νίκη για την Επισκοπή μας στη Χερσόνησο

Άλλη μία, την 3η της σε ισάριθμα παιγνίδια σημείωσε η ομάδα Κ17 της Επισκοπής μας. Οι νεαροί παίκτες του Νϊκου Καραδάκη έκαναν “φύλλο και φτερό” τον Θρίαμβο μέσα στη Χερσόνησο σκοράροντας 10 φορές στο γεμάτο από τέρματα, τελικό σκορ 2-10.
Οι νεαροί ποδοσφαιριστές μας με αυτή την επικράτηση έφτασαν τους 9 βαθμούς έχοντας συντελεστή τερμάτων 17-3 στο πρωτάθλημα Youth League της ΕΠΣ Ηρακλείου.
Κι όμως, σ’ ένα ματς που το σκορ πήγε τόσο ψηλά, το α’ ημίχρονο δεν προμήνυε τέτοια εξέλιξη αφού ο Θρίαμβος ήταν αυτός που προηγήθηκε στο 29′ με απευθείας εκτέλεση φάουλ. Η ομάδα μας ισοφάρισε με τον Άντριαν Πεκίνι στο 38′ με εκτέλεση πέναλτι που ο ίδιος κέρδισε και το ημίχρονο έληξε ισόπαλο 1-1.
Η επανάληψη ήταν κατάτι διαφορετική αφού ο Άντριαν ήταν και πάλι εκπληκτικός σκοράροντας συνολικά 4 τέρματα!
Στο 47′ λοιπόν από εκτέλεση κόρνερ του Αργύρη Καραγιάννη, με κεφαλιά ο Πεκίνι έκανε το 1-2. Στο 50′ ο Αλεξάκης έγραψε το 1-3 και στο 53′ ο Πεκίνι ξανά ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 1-4.
Ο Θρίαμβος θέλησε να επιστρέψει στο ματς με νέο απευθείας χτύπημα φάουλ στο 65′ όπου μείωσε σε 2-4 όμως γρήγορα είχαμε το 2-5 στο 67 και πάλι από τον Αλεξάκη.
Στο 69′ ο Αντριάν Πεκίνι έκανε το 2-6 και έπειτα, στο 71′ και στο 76′ ο Αργύρης Καραγιάννης έκανε το 2-7 και το 2-8 αντίστοιχα.
Στο 86′ ο Κανανάι μπήκε στη λίστα των σκόρερ για το 2-9 και το τελικό 2-10 διαμόρωσε ο Μπεχάρι στο 90′.

Η διαιτησία: Σκρεπετός, Πετούσης και Καλαϊτζής.
ΕΠΙΣΚΟΠΗ (Ν. Καραδάκης): Τσαλάγγας (80′ Καραδάκης), Νιώρας, Φραγκιαδάκης, Τραϊτοράκης (73′ Μπεχάρι), Παπαπαναγιώτου, Καραγιάννης Αρ., Τζαμτζίου (70′ Χέρμαν), Κιαφόρκου, Κανανάι, Αλεξάκης (70′ Κοτζαμπασίδης), Πεκίνι.