“Φιλική” ήττα στο Ατσαλένιο (5-1)

Ένα “κρύο”, πολύ “κρύο” α’ δεκάλεπτο ήταν αρκετό για να πάρει ξεκάθαρη κλίση η φιλική αναμέτρηση της ομάδας μας υπέρ του Ατσαλένιου με τελικό σκορ 5-1.
Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν πολύ γρήγορα με 3-0 (2′ Κερμενίδης, 3′ Καϊμακαμούδης, 10′ Νάτος) και παρ’ ότι η ομάδα μας ισορρόπησε τον αγώνα, ήταν πολύ μα πολύ δύσκολο να επιστρέψει στο σκορ. Η μετάβαση από το φυσικό χόρτο στο πλαστικό ίσως να έπαιξε τον ρόλο του.
Για πρώτη φορά πάντως, ο κ. Παπαματθαιάκης είδε τους παίκτες του (έπαιξαν και οι μεταγραφές των τριών, τεσσάρων τελευταίων ημερών) να αγωνίζονται και σίγουρα έχει βγάλει κάποια βασικά συμπεράσματα.

Το ματς:
ΓΚΟΛ! 1-0: Στο 2′ ο Κερμενίδης επιχείρησε ένα ψηλοκρεμαστό σουτ από αρκετά μακρινή απόσταση και σκόραρε!

ΓΚΟΛ! 2-0: Στο 9′ με πλασέ ο Καϊμακαμούδης έπειτα από κάθετη πάσα του Μπέτη έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα μέσα από την περιοχή.

ΓΚΟΛ! 3-0: Στο 10′ ο Νάτος επιχείρησε σέντρα-σουτ κι έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα.

Στο 28′ χάθηκε πολύ καλή, διπλή ευκαιρία για την Επισκοπή μας με τον Καβουσάκη να αποκρούει διαδοχικά τα σουτ του Ντότη.
Στο 29′ ο Γιαγκιόζης απέκρουσε το σουτ του Σφυρογιαννάκη.

ΓΚΟΛ! 4-0: Στο 60′ από στημένη φάση και σύγχυση στην περιοχή της ομάδας μας, ο Χαρίτος με πλασέ έκανε.

ΓΚΟΟΟΟΟΟΛ! 4-1: Η ομάδα μας μείωσε στο 82′ με κοντινό σουτ του Πεκίνι αφού εκμεταλλεύτηκε το λάθος του Ρουμπάκη.

ΓΚΟΛ! 5-1: Στο 87′ ο Γιακουμάκης έγραψε το τελικό σκορ.

ΠΟΑ (Φραντζέσκος K.): Καβουσάκης, Λουμπάκης, Δαμιανάκης, Νάτος, Ζέλιος, Κερμενίδης, Νύκταρης, Ικεότσα, Μπέης, Σφυρογιάννακης, Καϊμακαμούδης
Στο β’ ημίχρονο αγωνίστηκαν και οι: Ρουμπάκης, Κασσωτάκης, Λίλος, Χαρίτος, Ψαρράς, Χατζηανδρέου, Ραπανάκης, Βοργιάς, Γωνιανάκης, Κεραλάκης, Γιακουμάκης.
ΕΠΙΣΚΟΠΗ (Παπαματθαιάκης M.): Γιαγκιόζης, Χάϊδος, Μουτζούρης, Παπαπαναγιώτου, Κίτος, Δωματάς, Τζωρτζινάκης, Βαλαβανόπουλος, Ντότης, Κάμερον (υπό δοκιμή), Μέτα.
Στο β’ ημίχρονο αγωνίστηκαν και οι: Αποστολάκης, Νίκολλι, Τραϊτοράκης, Πεκίνι, Παντελάκης (υπό δοκιμή), Αζίζι, Τσιλεδάκης.

* Επόμενος φιλικός αγώνας για την ομάδα μας είναι αυτός απέναντι στον Ρεθυμνιακό (Παρασκευή, 25/8).