Πρώτη ισοπαλία εντός… Επισκοπή – ΑΟ Υπάτου 1-1

Το ματς μπορεί να ξεκίνησε με τον πλέον ιδανικό τρόπο (γκολ από το 2ο λεπτό με απευθείας φάουλ του Κώστα Λίμα) όμως μία ανάλογη φάση στο 3ο λεπτό του β’ ημιχρόνου έφερε την ισοφάριση για τον ΑΟ Υπάτου. Αυτό το 1-1 αποτελεί την πρώτη ισοπαλία της ομάδας μας μέσα στο “Παύλος Ι. Βαρδινογιάννης”.

Ήταν ένα ματς με πολύ δυνατές μονομαχίες ανάμεσα στους παίκτες των δύο ομάδων.

Η ομάδα μας δημιούργησε κάποιες φάσεις για γκολ όπως αυτή του ΑΟ Υπάτου με μεγαλύτερη το δοκάρι του Ντότη στο 86′.

Το ματς:
ΓΚΟΟΟΟΟΟΛ! 1-0: Στο 2′ ο Κώστας Λίμα από δεξιά έστειλε τη μπάλα με αριστοτεχνικό χτύπημα φάουλ στα δίτχυα του Αθανασόπουλου.

Στο 21′ ο Αλμπάνης έβγαλε μόνο του τον Νάνι με τον Γιαγκιόζη όμως, ο πορτιέρε της ομάδας με σωτήρια απόκρουση σταμάτησε τον Πορτογάλο στραϊκερ.

Στο 23′ και πάλι ο Νάνι από το ύψος της μεγάλης περιοχής σούταρε δυνατά αλλά άστοχα.

Στο 38′ από το κόρνερ του Ζαχαρού, ο Ποτουρίδης έπιασε μια “σκαστή” κεφαλιά με τον Γιαγκιόζη να μπλοκάρει σχετικά εύκολα.

Στο 40′ και πάλι ο Ποτουρίδης είχε σουτ από καλό σημείο το οποίο πέρασε άουτ.

Το β’ ημίχρονο ξεκίνησε με γκολ αλλά από την πλευρά του ΑΟ Υπάτου.

ΓΚΟΛ! 1-1: Στο 48′ ο Νάνι εκτέλεσε απευθείας ένα φάουλ, η μπάλα κόντραρε στο τείχος, ο Αλμπάνης επωφελήθηκε της κόντρας και απέναντι στον Γιαγκιόζη, με σουτ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα.

Στο 55′ ο Μπούσης σούταρε έξω από την περιοχή με τον Γιαγκιόζη να μπλοκάρει.
Στο 65′ ο Αλμπάνης μπήκε από αριστερά στην περιοχή της ομάδας μας αλλά το σουτ που έκανε πέρασε δυο μέτρα εκτός εστίας.

Στο 67′ από το επικίνδυνο κόρνερ του Λίμα, ο Βαλαβανόπουλος δεν έπιασε όπως θα ήθελε την κεφαλιά (πιέστηκε από δύο αντιπάλους του) με τη μπάλα να περνάει παράλληλα από το τέρμα του Αθανασόπουλου.

Στο 86′ ο Ντότης θέλησε να αιφνιδιάσει σουτάροντας από 25μ. με τη μπάλα να τραντάζει το κάθετο δοκάρι του Αθανασόπουλου.

Η διαιτησία: Τρίγκας (Χανίων), Μπιμπάκης (Ηρακλείου), Μαυρεδάκης (Χανίων). Την κίτρινη κάρτα είδαν: Ζαχαρός, Ποτουρίδης (ΑΟ Υπάτου), Βαλαβανόπουλος, Κίτος (Επισκοπή).
ΕΠΙΣΚΟΠΗ (Μανώλης Παπαματθαιάκης): Γιαγκιόζης, Χάιδος, Κοναγκάγια, Κίτος, Δωματάς (56′ Κάμερον), Σουρνάκης (56′ Τζωρτζινάκης), Ντότης, Λίμα (67′ Τσιλεδάκης), Βαλαβανόπουλος, Πάτας, Κεφαλάς.
ΑΟ ΥΠΑΤΟΥ (Γιώργος Αντωνόπουλος): Αθανασόπουλος, Παναγιώτου, Ζαχαρός, Γλυνός, Αλμπάνης (68′ Μπαρό), Μπούσης, Ποτουρίδης, Μπακαούκας, Σταγάκης, Κωνσταντίνου (86′ Ντρούγκας) Νάνι (82′ Αμπανκούα).