Ήττα μετά από καιρό για την ομάδα μας / 1-3 από την ΑΕΚ Β”

Την ήττα γνώρισε η ομάδα μας έπειτα από πολύ μεγάλο διάστημα (από την 6η αγωνιστική με τον ΟΦΙ 0-1) σήμερα (Σάββατο 16/4) από την ΑΕΚ Β’ με σκορ 1-3. Ένα κακό 5λεπτο στην αρχή του β’ ημιχρόνου (47′, – 52′) φαίνεται πως ήταν αρκετό για να στοιχίσει στην ομάδα μας δύο τέρματα από τον Χρήστο Γιούση.
Η Επισκοπή αντέδρασε, μείωσε γρήγορα με τον Νοικοκυράκη (στο διάστημα εκείνο έχασε τρεις τεράστιες ευκαιρίες) αλλά στο τέλος η ΑΕΚ Β’ σημείωσε και τρίτο τέρμα.
Φυσικά, τίποτε δεν τελειώνει εδώ. Η ομάδα μας σταματάει για λίγο ένεκα του Πάσχα και επανέρχεται για την 33η αγωνιστική στις 27 Απριλίου όπου θα μεταβεί στην Καλαμάτα.

Το ματς:
Στο 1′ ο Νοικοκυράκης ανακόπηκε την τελευταία στιγμή από μία σόλο ενέργεια. Το ριμπάουντ πήρε ο Νταρζίσιο που σούταρε “με τη μία” για να μπλοκάρει ο Θεοχάρης με διπλή προσπάθεια.
Στο 17′ ο Κοσίδης κινήθηκε έξυπνα στον χώρο, θέλησε να τριπλάρει και τον Καλογεράκη όμως άνοιξε το κοντρόλ και η μπάλα κατέληξε άουτ.

Στο 18′ από την πάσα του Νοικοκυράκη ο Σταθόπουλος με διαγώνιο σουτ δεν βρήκε στόχο.

Στο 21′ Τζούντα σούταρε από πλάγια θέση δίχως το σουτ να έχει τύχη.

Στο 34′ το απευθείας φάουλ του Εμπόι δεν αιφνιδίασε τον Θεοχάρη που μπλόκαρε.

ΓΚΟΛ! 0-1: Το β’ ημίχρονο δεν ξεκίνησε καλά για την ομάδα μας. Ο Γιούσης στο 47′ έπιασε ένα “γεμάτο” σουτ έξω από την περιοχή κι αφού η μπάλα γκέλαρε” πέρασε στα δίχτυα του Καλογεράκη.

ΓΚΟΛ! 0-2: Στο 52′ ο Σουμπασάκης ανέτρεψε τον Γιούση μέσα στην περιοχή και ο κ. Βεργέτης καταλόγισε το πέναλτι. Εκτελεστής ήταν ο “παθών” για την ΑΕΚ Β’ και ψύχραιμα, έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα παρά την προσπάθεια του Καλογεράκη.

Στο 55′ ο Πολυχρόνης έβγαλε μια μοναδική μπαλιά στον Νοικοκυράκη που βγήκε τετ-α-τετ με τον Θεοχάρη όμως το πλασέ του που έκανε ο νεαρός επιθετικός βρήκε σε ετοιμότητα τον πορτιέρο της ΑΕΚ Β’.
Στο 56′ ο Εμπόι κέρδισε μια μπάλα στην αντίπαλη περιοχή, έπαιξε το 1-2 με τον Νταρζίσιο και σούταρε στέλνοντας τη μπάλα να περάσει ελάχιστα πάνω από τα δοκάρια.

ΓΚΟΟΟΟΟΛ! 1-2: Στο 57′ ο Βαγγέλης Νοικοκυράκης “πήρε το αίμα του πίσω” καθώς παίρνοντας την ασίστ από τον Δ. Πολυχρόνη, με δυνατό ξερό σουτ μέσα από την περιοχή νίκησε αυτή τη φορά τον Θεοχάρη.
Στο 65′ το σουτ του Εμπόι ήταν με καλές προϋποθέσεις αλλά υστέρησε στην εκτέλεση.
Στο 67′ από το κλέψιμο του Νταρζίσιο, ο Σκόνδρας σούταρε “με τη μία” μέσα από την περιοχή και έστειλε τη μπάλα αρκετά άουτ.

ΓΚΟΛ! 1-3: Στο 88′ από τη σέντρα του Γιούση, ο Χριστόπουλος βρέθηκε στην καρδιά της περιοχής μας και με κεφαλιά από κοντά έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα.

Στο 65′ το σουτ του Σκόνδρα από καλή θέση πέρασε με πολλά φάλτσα εκτός εστίας.

Η διαιτησία: Βεργέτης Χρ. (Αρκαδίας), Βεργέτης Δ. (Αργολίδας), Μαυραντωνάκης, (Ηρακλείου). 4ος Κρασαγάκης (Ηρακλείου). Την κόκκινη κάρτα (2η κίτρινη) αντίκρισε ο Γερολέμου.
ΕΠΙΣΚΟΠΗ (Βέλιτς): Καλογεράκης, Ανδρικόπουλος, Τασιούλης, Καραγιάννης (18′ λ.τ. Σταθόπουλος), Τσάβος, Εμπόι, Νταρζίσιο (90′ Κουκούλης), Σουμπασάκης (65′ Σκόνδρας), Νοικοκυράκης, Πολυχρόνης, Τριντάντε.
ΑΕΚ Β’ (Παναγιωτάρας): Θεοχάρης, Γιαννούτσος, Κορνέζος, Ραντόνια (66’Σταμούλης), Πάρρας (88′ Αρβανίτης), Μπάμπης, Γερολέμου, Μάριο Μιτάι, Τζούντα (82′ Μπούσης), Γιούσης (88′ Κορομηλάς), Κοσίδης (35′ Χριστόπουλος).