Το προσπάθησαν αλλά έχασαν οι γυναίκες μας (2-0 από το Candia Sport)

Δεν τα κατάφεραν οι γυναίκες μας στο γήπεδο της Δαμάστας για τις ανάγκες της 3ης αγωνιστικής της Γ’ Εθνικής. Ηττήθηκαν με 2-0 από το Candia Sport, μια πολύ καλή ομάδα η οποία ό,τι είχε να πράξει το έπραξε στο α’ ημίχρονο.
Από την ομάδα μας η οποία εμφανίστηκε και πάλι με κάποιες απουσίες, χάθηκαν ευκαιρίες κυρίως στο β’ ημίχρονο ωστόσο έπαιξε ρόλο στον ψυχολογικό τομέα το γεγονός ότι δέχθηκαν τα τέρματα στο τέλος του α’ και στις αρχές του β’ ημιχρόνου.

Πρώτα στο 35′ από την Εμμανουέλα Χρηστάκη κι ενώ η ομάδα μας αγωνιζόταν με 10 παίκτριες καθώς είχε χτυπήσει στο κεφάλι η Γεωργιακάκη Χρ., γεγονός το οποίο παρέβλεψε ο ρέφερι της αναμέτρησης κ. Λιάγκος.
Το άλλο τέρμα πέτυχε η Κατερίνα Γεμιστού με εύστοχο χτύπημα πέναλτι στις αρχές του β’ ημιχρόνου (50′).
Για δύο περιπτώσεις πέναλτι κάνει λόγο και η ομάδα μας τα οποία δεν καταλογίστηκαν και πάλι από τον κ. Λιάγκο.

Η διαιτησία: Λιάγκος (Λασιθίου). Βοηθοί: Πατεράκης (Λασιθίου) – Λαπιδάκη (Χανίων).

CANDIA SPORT (Κουνάλη Μ.): Αποστολάκη, Μαγγανά, Κτενάκη, Παπαδοπετράκη (89′ Ταμπακάκη), Μπαριτάκη, Αρχαύλη, Χουμά, Πυθαρούλη, Χρηστάκη, Γεμιστού (70′ Σουλάκη), Μανιαδή (60′ Γιαλαμά)
ΕΠΙΣΚΟΠΗ (Μπερικάκης): Βαρβαρπούλου, Γεωργιακάκη, Κοτσίφη Α., Κοτσίφη Ευρ. Μηνασίδου Χρ., Δρακάκη Ζ., Παπακωνσταντή, Μανταδάκη, Γεωργουλά, Φαρμακά, Καπαρού (αγωνίστηκαν οι Καλλιτσουνάκη, Τραϊτοράκη και η Τουπαδάκη).