Συνεχίζει και στους δύο θεσμούς! Επισκοπή – Ερμής Ζ. 2-0

Νίκη με 2-0 και πολύ μεγάλη πρόκριση στο “Π. Βαρδινογιάννης” επί του Ερμή Ζωνιανών πήρε η ομάδα μας παίζοντας με ψυχή από το 1ο ως το τελευταίο λεπτό της 95λεπτης αναμέτρησης που αφορούσε το κύπελλο ΕΠΣΡ. Η Επισκοπή μας επικράτησε από ένα σημείο κι έπειτα σε όλους τους τομείς ανατρέποντας το εις βάρος της 1-0, σκορ του α’ αγώνα στα Ζωνιανά.
Με αυτό το σκορ η ομάδα μας προχωράει στη γ’ φάση του θεσμού όπου θα συναντήσει έναν εκ των Άρη – Ποσειδώνα (21/2, 18.00).

Και ήταν μια επανάληψη του 2015 όταν και πάλι οι δύο ομάδες βρίσκονταν στη Γ’ Εθνική και είχαν αναμετρηθεί στην ίδια φάση για τον ίδιο θεσμό. Ήττα της ομάδας μας 1-0 στα Ζωνιανά, νίκη στο “Π. Βαρδινογιάννης” με 2-0 με δυο γκολ που είχαν μπει στο 89′ και στο 92′!
“Χρυσοί” σκόρερ της ομάδας μας ήταν ο Πάτας (59′) και Μπάρο (60′).
Πλέον όλο το βάρος πέφτει ξανά στο πρωτάθλημα όπου η Επισκοπή μας υποδέχεται την προσεχή Κυριακή (25/2) τον Αλμυρό στο “Π. Βαρδινογιάννης”.

Το ματς:
Στο 21′ το δυνατό σουτ του Μεργέμογλου από πολύ μακριά πέρασε λίγο πάνω από την εστία του Δεσποτόπουλου.
Στο 43′ το απευθείας κόρνερ του Κοζωρώνη έσωσε την τελευταία στιγμή ο Ψαρράς απομακρύνοντας.

Στο 50′ το σουτ του Κοζωρώνη πέρασε 2μ. άουτ.
Στο 53′ ο Κεφαλούκος πέρασε μία πάσα στον Σκουτέλη που σούταρε δίχως ισορροπία.

ΓΚΟΟΟΟΛ! 1-0: Στο 59′ ο Λέκα εκτέλεσε από μακριά ένα φάουλ και ο Πάτας έπιασε την κεφαλιά, ο Δεσποτόπουλος δεν υπολόγισε καλά το μπλοκ του και η μπάλα κατέληξε στα δίχτυα.

ΓΚΟΟΟΟΛ! 2-0: Στο 60′ από την έξοχη ενέργεια και τη σέντρα του Συμεωνίδη, ο Μπάρο με καρφωτή κεφαλιά έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα!
Στο 64′ ο Μέτα είχε καλό σουτ έξω από την περιοχή το οποίο έφυγε λίγο άουτ.
Στο 86′ από τον πολύ ωραίο συνδυασμό του Γεωργιακάκη με τον Μέτα, ο τελευταίος με κεφαλιά θα στείλει τη μπάλα ελάχιστα άουτ.

Η διαιτησία: Σταυρουλάκης, κα Βράγκου, Βλαχάκης.
ΕΠΙΣΚΟΠΗ (Γ. Κόλτζος): Ψαρράς, Κουκούλης, Μεργέμογλου, Συμεωνίδης, Πάτας, Κεφαλάς, Μπατζέλης, Λέκα (85′ Μεσσήνης), Ανδριάνης (66′ Κοναγκάγια), Μπάρο (78′ Τζωρτζινάκης), Τσαμπουράκης (63′ Μέτα).
ΕΡΜΗΣ ΖΩΝ. (Μ. Πίτσος): Δεσποτόπουλος, Γεμιστός, Αυγουστάκης, Ακουίνο (78′ Βιτώρος), Μπαμπουλάκης, Σκουτέλης (66′ Λίτσκας), Κεφαλούκος, Κωστάκης, Βαταμίδης (66′ Οσβάλντο), Ρουμπάκης, Κοζορώνης (69′ Χνάρης).