SL2-K19: Καλή προσπάθεια παρά τις πολλές απουσίες… Ηλιούπολη – Επισκοπή 2-1…

Τις πολλές-πολλές απουσίες και το άκαρπο α’ ημίχρονο “πλήρωσε” η ομάδα Νέων μας στην Ηλιούπολη χάνοντας με 2-1. Παρ’ όλα αυτά, οι παίκτες του Παναγιώτη Καραντάθα και του Λευτέρη Δρακάκη είχαν ευκαιρίες για να πετύχουν πιο νωρίς κάποιο τέρμα και να διεκδικήσουν με περισσότερες πιθανότητες ένα θετικό αποτέλεσμα.

ΓΚΟΛ! 1-0: Αρχικά το ματς ήταν μοιρασμένο όμως στο 25′ Καλοφούσης έβγαλε μια σέντρα και η μπάλα χτύπησε στο χέρι του Κώστα Αλεξάκη. Ο κ. Γεωργόπουλος καταλόγισε το πέναλτι με το οποίο ο Κώνστας σημάδεψε σωστά από την άσπρη βούλα.

ΓΚΟΛ! 2-0: Στις καθυστερήσεις του α’ ημιχρόνου ήρθε και το δεύτερο τέρμα για τους γηπεδούχους. Ενώ ο Νιώρας εκδήλωνε μια επίθεση από δεξιά, η μπάλα χάθηκε, ο Ηλιάδης έγινε κάτοχος αυτής και με πλασέ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Άγγελου Τζαγκαράκη.

Στην επανάληψη χάθηκαν ένθεν κι ένθεν ευκαιρίες.
Η ομάδα μας είχε πιο σωστές επιλογές στην επίθεση, μόνο που το γκολ ήρθε σχετικά αργά…

ΓΚΟΟΟΟΟΛ! 2-1: Στο 87′ ο Μεργέμογλου εκτέλεσε ένα φάουλ, ο Μέτα “έσπασε” το τεχνικό οφσάιντ των γηπεδούχων κι αφού έκανε κοντρόλ με σουτ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα.

Στα εναπομείναντα λεπτά συν τοις καθυστερήσεις χάθηκαν άλλες δύο σημαντικές ευκαιρίες από πλευράς παικτών της ομάδας μας με τον Παπαπαναγιώτου που είχε μια κεφαλιά στο 89′ η οποία δεν είχε την τύχη που θα ήθελαν όλοι και στο 91′ όταν ο Μέτα σούταρε από καλή θέση αλλά λίγο άουτ.

Η διαιτησία: Γεωργόπουλος (Πειραιά). Βοηθοί: Ιωαννίδης, Καράκελες (Πειραιά).
ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ (Σπυριδόπουλος): Ευσταθίου, Μπίμπα, Ζαρταλούδης, Μουγιακάκος, Λαίτσας, Καλοφούσης, Ηλιάδης, Κοκώνης, Σεφέρη, Κώνστας, Αντωνέας.
ΕΠΙΣΚΟΠΗ (Καραντάθας – Δρακάκης Λ.): Τζαγκαράκης, Κοτζαμπασίδης, Παπαπαναγιώτου, Νιώρας, Καραγιάννης Αρ., Μεργέμογλου, Καφετζής, Μέτα, Καραγιάννης Π., Αλεξάκης, Τζουγανάκης.