Πρώτη εξόρμηση και ήττα με 2-0 από την Παναχαϊκή για την Κ19 (photos)

Δύο γκολ, ένα σε κάθε ημίχρονο δέχθηκε η Κ19 από την Παναχαϊκή στο πρωτάθλημα της SL2 των Νέων κι έτσι ηττήθηκε στο πρώτο ματς που έδωσε στα προσφυγικά με σκορ 2-0.

Η ομάδα Κ19 της Επισκοπής μας παρ’ ότι δέχθηκε το πρώτο τέρμα στο 12 από τον Αθανασόπουλο δεν πτοήθηκε και είχε μια καλή σε γενικές γραμμές εμφάνιση έχοντας τις δικές της ευκαιρίες.
Στην επανάληψη πλήρωσε ό,τι και στο α’ ημίχρονο. Το νωθρό ξεκίνημα και στο 54′ δέχθηκε το 2-0 από τον Κουραχάνη.

Διαιτητής: Πράνταλος (Αχαΐας). Βοηθοί: Αβραμοπούλου (Αχαΐας), Γαλάνης (Αχαΐας).
ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ Κ19 (Χ. Ράντος): Μικές, Ανδριακόπουλος, Γερολυμάτος, Σταυρόπουλος, Τασσόπουλος, Τσέλα (64’ Ξένος), Κουραχάνης (72’ Διαμαντόπουλος), Κατσαΐτης, Αθανασόπουλος, Παπαηλιού (72’ Σταθόπουλος), Ντούνης (60’ Νικολόπουλος).
ΕΠΙΣΚΟΠΗ Κ19 (Π. Καραντάθας – Δρακάκης): Χεμπάι, Μέτα, Νιώρας, Παπαπαναγιώτου (72’ Κανανάι), Καραγιάννης Α., Τραϊτοράκης, Λέκα, Μεργέμογλου, Πεκίνι, Μπερικάκης (72’ Τζουγανάκης), Αλεξάκης (87’ Κοτσαμπασίδης).