Πήρε φόρα με «4αρα» στον Αμπελακιακό

Επιβλητική και με εντυπωσιακό σκορ! Το τελικό 1-4 μέσα επί του Αμπελακιακού σκιαγραφεί με τον πιο εύγλωττο τρόπο το σχεδόν αψεγάδιαστο παιγνίδι της ομάδας μας –κυρίως στο β’ ημίχρονο- μέσα στη Σαλαμίνα. Το γρήγορο γκολ του Ζαν Κούρτι (3’) που ήταν και πάλι ένας από τους κορυφαίους παίκτες, το 0-2 πριν συμπληρωθεί το α’ τέταρτο του α’ ημίχρονου από τον Νίκο Κατσικοκέρη και το γεγονός ότι η ομάδα μας δεν «τα έχασε» στη μείωση του σκορ (31’) σε 1-2 όταν η ομάδα της Σαλαμίνας έδειχνε να πατάει καλύτερα στον αγωνιστικό χώρο, έκανε άπαντες να πιστέψουν ότι η δεύτερη σερί εκτός έδρας νίκη (στην επανάληψη) μπορεί να μετουσιωθεί σε θρίαμβο. Κι έτσι έγινε! Τα γκολ των Χαλκιαδάκη (75’), Πήλιου (84’) έδωσαν τέτοιες διαστάσεις. Αυτή είναι η μεγαλύτερη εκτός έδρας νίκη της ομάδας μας εκτός έδρας στη Γ’ Εθνική. Το ματς: ΓΚΟΟΟΟΟΟΛ! 0-1: Στο 3’ Κούρτι με καταπληκτική κεφαλιά έπειτα από εκτέλεση κόρνερ του Μπαγνκούρα έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα! Στο 7’ ο Ράπτης βρέθηκε απέναντι στον Νικηφόρο με τον πορτιέρο της ομάδας μας να σώζει την εστία από βέβαιη παραβίαση. Στο 10′ ο Νάκας βρέθηκε τετ-α-τετ με τον Καρνέση αποτυγχάνοντας να σκοράρει. ΓΚΟΟΟΟΟΟΛ! 0-2: Άξαφνο ήταν και το δεύτερο χτύπημα από την ομάδα μας! Στο 14’ με εξαιρετιή κεφαλιά του Κατσικοκέρη έπειτα από σέντρα του Μπανγκούρα, ήρθε το δεύτερο γκολ! Στο 28’ ο Ράπτης είχε μοναδικό τετ-α-τετ το οποίο μπλόκαρε ο Νικηφόρος. ΓΚΟΛ! 1-2: Η ομάδα του Αμπελακιακού είχε το μομέντουμ και έτσι, στο 31’ ο Λέκκας με ωραίο σουτ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα μειώνοντας το σκορ. Στο 41’ χάθηκε μεγάλη ευκαιρία για την ισοφάριση όταν το φάουλ του Λέκκα βρήκε το δοκάρι Νικηφόρου. Στο 1-2 κι ενώ έβγαινε αντεπίθεση η ομάδα μας με τον Κατσικοκέρη, ο 30χρονος φορ προτίμησε να πετάξει τη μπάλα εκτός γηπέδου καθώς βρισκόταν πεσμένος στον … Συνεχίστε να διαβάζετε το Πήρε φόρα με «4αρα» στον Αμπελακιακό.