Νίκη για την Κ19 με 2-1 επί της Φλόγας Ρουστίκων

Σε άλλο ένα φιλικό ματς που έδωσε η ομάδα μας αναδείχθηκε νικήτρια. Αυτή τη φορά αντιμετώπισε στο “Θεόδωρος Βαρδινογιάννης” την Φλόγα Ρουστίκων (Β’ ΕΠΣΡ) η οποία έχει βλέψεις πρωταθλητισμού.
Η ομάδα μας είχε ρυθμό, είχε τον πλήρη έλεγχο και στα 90 λεπτά με τον προπονητή μας, Νίκο Καραδάκη να δίνει χρόνο συμμετοχής σε παιδιά που δεν είχαν τον ανάλογο στα προηγούμενα φιλικά παιγνίδια.

Μόλις στο 1ο λεπτό ο Πεκίνι είχε σουτ από απόσταση 2μ. στο οριζόντιο δοκάρι του Φραγκιαδάκη.
Τρία λεπτά αργότερα, στο 4΄ όμως η ομάδα βρήκε δίχτυα. Ήταν η καταπληκτική ενέργεια του Οργκίτο Μέτα από τα δεξιά όταν με σλάλομ πέρασε τους αντιπάλους του και κόβοντας τη μπάλα, την πέρασε στον επερχόμενο Πεκίνι που έκανε το 1-0.
Η ομάδα συνέχιζε να πιέζει αλλά σταδιακά δεν είχε την ταχύτητα των πρώτων 15 λεπτών. Φυσικά είχε ευκαιρίες οι οποίες σταματούσαν είτε στον πολύ καλό Φραγκιαδάκη, είτε η μπάλα περνούσε άουτ.

Στην επανάληψη, όπως και σ’ όλη τη διάρκεια του αγώνα η ομάδα συνέχισε να επιτίθεται χάνοντας πολλές ευκαιρίες.
Στο 81′ ωστόσο ήρθε το 2-0 με πολύ ωραίο σουτ του Βασίλη Καφετζή.
Η Φλόγα μείωσε στο 89′ με ψηλοκρεμαστό σουτ του Άγα.
Πέναλτι έχασε στο τέλος και ο Βασίλης Καφετζής με τον Φραγκιαδάκη να το αποκρούει.

ΕΠΙΣΚΟΠΗ (Καραδάκης): Κατσιπάνος, Μέτα, Παπαπαναγιώτου, Αγγελόπουλος, Τσιλεδάκης, Τραϊτοράκης, Καφετζής, Τζαμτζίου, Πεκίνι, Μεργέμογλου, Κανανάι.

Στην επανάληψη έπαιξαν και οι: Τσάλαγγας, Νιώρας, Φραγκαδάκης, Κιόσε, Κιαφόκου, Παλαντζάι, Κοτζαμπασίδης και Αλεξάκης,