Νέα ήττα στις λεπτομέρειες / ΕΑΠ – Επισκοπή 2010 2-1

Δεν τα κατάφερε η ομάδα μας να πάρει ένα θετικό αποτέλεσμα στο γήπεδο Ατσιποπούλου στο τελευταίο ματς για το 2019. Το τελικό 2-1 υπέρ της ΕΑΠ προέκυψε από τα γκολ των Χατζηκωνσταντίνου (45’) που ήταν και η τελευταία φάση του α’ ημιχρόνου και του Σκαλιδάκη στο 64’ σε μια φάση όπου ο Γκαβρίλοβιτς είχε αποκρούσει δευτερόλεπτα πριν, πέναλτι. Στο μεταξύ, η ομάδα μας είχε ισοφαρίσει με τον Νάσκοβ στο 55’.

Σα να μην έφτανε αυτό, αποβλήθηκε και ο Σαββάκης στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων σ’ ένα ματς που είχε λίγες φάσεις από δύο ομάδες που είχαν πάρα πολύ μικρό μ.ο. ηλικίας των ποδοσφαιριστών τους.

Το ματς:

Ο Ζότο στριφογύρισε στο 5’ και πιάνοντας έναν κεραυνό από απόσταση 20μ, έστειλε τη μπάλα να τραντάξει το οριζόντιο δοκάρι του Γκαβρίλοβιτς.

Το 12’ ο Ζότο κινήθηκε από δεξιά και έπιασε ένα συρτό σουτ το οποίο έφυγε λίγο άουτ.
Στο 25’ ο Σαββάκης έπιασε ένα βολέ με τον Τσιλιμπάρη να μπλοκάρει τη μπάλα.

Το επικίνδυνο κόρνερ που εκτέλεσε ο Κυμιωνής στο 32’ πέρασε παράλληλα από την εστία του Τσιλιμπάρη.
Στο 43’ από τη σέντρα του Ζότο, ο Μαυρής σούταρε με τη μπάλα να καταλήγει άουτ.

ΓΚΟΛ! 1-0: Στο 45’ όμως από το κόρνερ του Σκαλιδάκη, ο Χατζηκωνσταντίνου με κεφαλιά από κοντά άνοιξε το σκορ.

ΓΚΟΟΟΟΟΛ! 1-1: Στο 55’ ο Νάσκοβ εκμεταλλεύτηκε ένα λάθος γύρισμα του Σκαλιδάκη προς τον τερματοφύλακά του και με πλασέ πρόλαβε αμυντικούς και Τσιλιμπάρη ισοφαρίζοντας!

ΓΚΟΛ! 2-1: Στο 64’ ο Καραγιαννόπουλος κέρδισε πέναλτι από τον Μαργαρώνη. Ο Μαυρής εκτέλεσε το πέναλτι όμως ο Γκαβρίλοβιτς απέκρουσε εκπληκτικά. Στην επαναφορά όμως ο Σκαλιδάκης σούταρε και έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα δίνοντας προβάδισμα στην ομάδα του.

Στο 77’ ο Αλεξανδρόπουλος σούταρε αλλά ο Γκαβρίλοβτς απέκρουσε.

Η διαιτησία: Καραγιαννόπουλος, Κετεσίδης, Μαϊνωλάς.
Ε.Α.Π. (Φ. Μουρτζανός): Τσιλιμπάρης, Σαμιώτης, Δ. Κωστόπουλος, Σκαλιδάκης (78’ Τσακάλι), Ζότο, Μαυρής, Αλεξανδρόπουλος (87’ Αποστολάκης Ρ.), Στεφανάκης, Βαρδάς, Χατζηκωνσταντίνου (92’ Χαροκόπος), Πάγκαλος.
ΕΠΙΣΚΟΠΗ 2010 (Ρ. Γιάνγιανιν): Γκαβρίλοβιτς, Σαββάκης, Μαργαρώνης (82’ Σπανουδάκης), Δ. Κλειδής, Καφετζής, Τραϊτοράκης, Τσιλεδάκης, Βρεττός, Νάσκοβ, Κυμιωνής Ν. (76’ Κάλθι), Τζωρτζινάκης (82’ Πεκίνι).