Μια καλή-καλή προπόνηση με τα Γεράκια Γερανίου για την Επισκοπή Κ19 και… 0-8

Μια καλή προπόνηση ήταν το φιλικό που έδωσε η Επισκοπή Κ19 στο γήπεδο Γερανίου. Το συγκρότημα του προπονητή μας, Νίκου Καραδάκη επιβλήθηκε των Γερακιών (Β’ ΕΠΣΡ) με σκορ 0-8.

Η ομάδα μας δεν συνάντησε πρόβλημα σε κανένα σημείο του αγώνα σκοράροντας 8 τέρματα, 3 στο α’ και 5 στο β’ ημίχρονο.

Αρχικά το σκορ άνοιξε ο Άντριαν Πεκίνι στο 8′ έπειτα από ασίστ του Αλεξάκη για να ακολουθήσει ο Βασίλης Καφετζής στο 14′. Στο 25′ με κεφαλιά ο Τζαμτζίου τριπλασίασε τα τέρματα της ομάδας μας έπειτα από κόρνερ του Τραϊτοράκη.

Στην επανάληψη και παρά τις πολλές αλλαγές που έγιναν, η ομάδα μας δεν έχασε ποτέ τη συνοχή της αλλά και την επαφή με το σκοράρισμα. Στο 52′ λοιπόν ο Καφετζής με πλασέ πέτυχε το δεύτερο προσωπικό του τέρμα και το 4ο της ομάδας μας.

Στο 65΄ο Καφετζής “σέρβιρε” στον Τζωρτζινάκη και εκείνος έκανε το 5-0 με σουτ ενώ το 6-0 σημείωσε εκ νέου ο Καφετζής που πέτυχε χατ-τρικ.

Στο τελευταίο τρίλεπτο οι παίκτες της ομάδας μας σημείωσαν άλλα δύο τέρματα με τους Νιώρα στο 87′ και Σέμι Κανανάι στο 90′.

ΕΠΙΣΚΟΠΗ (Καραδάκης): Μπερβανάκης. Τσιλεδάκης, Αγγελόπουλος, Παπαπαναγιώτου, Μέτα, Τζιαμτζίου, Τραϊτοράκης, Μεργέμογλου, Καφετζής Αλεξάκης, Πεκίνι.
Στην επανάληψη αγωνίστηκαν και οι: Κιόσσε, Νιώρας, Φραγκιαδάκης, Κοτζαμπασίδης, Καραγιάννης, Κιαφόκου, Κανανάι, Τζωρτζινάκης, Χέρμαν.