Φιλική νίκη μέσα στην Καλλιθέα με 2-3!

Τη νίκη με σκορ 2-3 πήρε η ομάδα μας μέσα στο «Ελ Πάσο» απέναντι στην Καλλιθέα στη φιλική αναμέτρηση που διοργανώθηκε αμέσως μετά το άκουσμα της ακύρωσης της 1ης αγωνιστικής.
Οι προπονητές των δύο ομάδων άδραξαν την ευκαιρία να δώσουν αγωνιστικά λεπτά στα πόδια των ποδοσφαιριστών τους και θα χρειαστεί να κάνουν ακόμη λίγη υπομονή (μία εβδομάδα 6-7/11) όταν και θα ξεκινήσει επίσημα το πρωτάθλημα της Super League2.
Όσον αφορά το ματς, η ομάδα μας είχε σχεδόν καθ’ όλη τη διάρκεια κυριαρχικό ρόλο.
Προηγήθηκε πολύ νωρίς με τον Μπαρμπόσα (2’) και μολονότι η Καλλιθέα έκανε την ανατροπή (20’, 47’) με τον Μουνιέ και τον Ρέντζα, ο Νταρζίσιο πήρε τη σκυτάλη και απάντησε με δύο όμορφα τέρματα (56’, 70’) χαρίζοντας τη νίκη στην ομάδα μας.

Το ματς:

ΓΚΟΟΟΟΟΛ! 0-1:
Στο 2’ από εκτέλεση κόρνερ του Ντεμέτριους, ο Μπαρμπόσα κέρδισε την κεφαλιά κι έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα.

Στο 13’ ο Αντώνης Σταθόπουλος για λίγο δεν μπόρεσε με προβολή να σπρώξει τη μπάλα στα δίχτυα.

ΓΚΟΛ! 1-1:
Στο 20’ ο Μουνιέ εκμεταλλεύτηκε μια αδράνεια στην άμυνα και με πλασέ ισοφάρισε.

Σο 21’ λίγο έλειψε να σκοράρει για δεύτερη φορά ο Γάλλος όμως ο Μάνος Καλογεράκης «απάντησε» έξοχα στο τετ-α-τετ που είχε.
Στο 39’ ο Νταρζίσιο λίγο έλειψε να πετύχει το δεύτερο γκολ της ομάδας μας όμως η κεφαλιά του πέρασε λίγο άουτ.

ΓΚΟΛ! 2-1:
Στο 47’ η Καλλιθέα πέρασε μπροστά στο σκορ όταν ο Ρέντζας βγήκε μόνος του απέναντι στον Καλογεράκη πλασάροντας σωστά.

ΓΚΟΟΟΟΟΟΛ! 2-2:
Στο 56’ ο Νταρζίσιο με έξοχη ενέργεια και σουτ έστειλε τη μπάλα να χτυπήσει πρώτα σε πόδια αμυνομένων και έπειτα να καταλήξει στα δίχτυα.