«Τρίτωσε το καλό» στα φιλικά για την «Under» – Νίκη με 3-0 επί των Γερακιών

Την 3η της φιλική νίκη πέτυχε η ομάδα μας όσον αφορά τους αγώνες προετοιμασίας. Απέναντι στα Γεράκια Γερανίου στο «Θεόδωρος Βαρδινογιάννης», επικράτησε με σκορ 3-0 χάρη στα γκολ που σημείωσε ο Στέλιος Τζωρτζινάκης (35′) και Αντριάν Πεκίνι (66′), Ρονάλντο Τζάρι (68′).

Μετά το 3-2 επί του Σπηλίου, και με το ίδιο απέναντι στη Δόξα Πλατανέ, ήρθε μια νέα νίκη (3-0) αν και θα μπορούσε να ήταν ακόμη πιο μεγάλη από το α’ ημίχρονο όταν η ομάδα μας είχε δύο προσπάθειες στα αντίπαλα δοκάρια.

Κυριότερες φάσεις

Στο 28’ έπειτα από το κόρνερ του Τραϊτοράκη, ο Καφετζής με κεφαλιά «σημάδεψε» το δοκάρι.

Στο 34’ έπειτα από εκτέλεση φάουλ και πρόσκρουση της μπάλας στο αντίπαλο τείχος, η ομάδα μας «σημάδεψε» για δεύτερη φορά τα αντίπαλα δοκάρια, αυτή τη φορά από την προσπάθεια του Πεκίνι.

ΓΚΟΟΟΟΟΛ! 1-0: Δεν συνέβη το ίδιο όμως ένα λεπτό αργότερα, στο 35’ με το σουτ του Τζωρτζινάκη λίγο μπροστά από το σημείο του πέναλτι που έστειλε τη μπάλα να καταλήξει στα δίχτυα.

Στο 55’ ο Καφετζής από απόσταση βολής έστειλε τη μπάλα στα πλαϊνά δίχτυα.

Στο 57’ η κεφαλιά του Πεκίνι αποκρούστηκε από τους αμυντικούς πάνω στη γραμμή.

ΓΚΟΟΟΟΟΛ! 2-0: Στο 66′ ο Πεκίνι έπιασε ένα δυνατό σουτ έξω από την περιοχή στέλνοντας τη μπάλα στα δίχτυα.

ΓΚΟΟΟΟΟΛ! 3-0: Στο 68′ ο Τζάρι με νέο σουτ έστειλε τη μπάλα στο βάθος της αντίπαλης εστίας δίνοντας έκταση στο σκορ της ομάδας μας.

ΕΠΙΣΚΟΠΗ (Γιάνγιανιν): Τσάλαγγας, Κιόσσε, Καφετζής, Φραγκιαδάκης, Κάλφι, Τραϊτοράκης, Τσιλεδάκης, Τζωρτζινάκης, Δάμο, Τζάρι, Πεκίνι.
Στην επανάληψη αγωνίστηκαν και οι: Μπερβανάκης, Βαρδουνιώτης, Νιώρας, Νάτσης.

• Το Σάββατο 29/8 θα διεξαχθεί το τελευταίο φιλικό προετοιμασίας της ομάδας μας στο “Θεόδωρος Βαρδινογιάννης” με αντίπαλο την ομάδα της Φλόγας Ρουστίκων. Πρόκειται για το τελευταίο τεστ πριν την επίσημη έναρξη του κυπέλλου ΕΠΣΡ.