Τρίτη συναπτή φιλική νίκη για την Επισκοπή 2010 / 4-2 την ΕΑΠ

Άψογη όσο και ουσιαστική ήταν η ομάδα μας στο ματς απέναντι στην ΕΑΠ στο «Θ. Βαρδινογιάννης».

Στο τρίτο κατά σειρά φιλικό ματς (προηγήθηκαν οι νίκες με 3-2 επί του Αστέρα Περάματος και 0-5 επί του Σπηλίου) επικράτησε με 4-2, τρία γκολ (3-0) εκ των οποίων σημειώθηκαν από το α’ ημίχρονο!

Το ματς:

Ευκαιρίες πολλές δεν έκανε η ομάδα μας στο α’ ημίχρονο όμως ήταν ουσιαστικότατη πετυχαίνοντας 3 γκολ.

ΓΚΟΟΟΟΟΟΛ! 0-1:
Στο 23’ ο Μαργαρώνης είδε με όμορφη βαθιά μπαλιά τον Καφετζή εντός της περιοχής και ο τελευταίος με άψογη προβολή άνοιξε το σκορ.

ΓΚΟΟΟΟΟΟΛ! 0-2:
Στο 33’ ο Ν. Κυμιωνής κέρδισε πέναλτι το οποίο εκτέλεσε ο ίδιος και έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα.

ΓΚΟΟΟΟΟΟΛ! 0-3: Ο Τσιλεδάκης στο 39′ εκτέλεσε με ωραίο φάλτσο ένα φάουλ από πλάγια και ο Μαργαρώνης με εξαιρετικό βολέ έστειλε τη μπάλα στο βάθος της εστίας.

Με την επανάληψη, ο Κυμιωνής έχασε μεγάλη ευκαιρία σουτάροντας από το σημείο του πέναλτι ελάχιστα άουτ.

Εξαιρετικές ήταν οι αντιδράσεις του τερματοφύλακα της ΕΑΠ Προβιά στο 54’, στο 57’ και στο 61’ σε ισάριθμα σουτ του Τζωρτζινάκη.

ΓΚΟΟΟΟΟΟΛ! 0-4: Στο 62′ από την εκτέλεση κόρνερ του Κυμιωνή, ο Κλειδής πετάχτηκε στο α’ δοκάρι και με κεφαλιά σκόραρε.

ΓΚΟΛ! 4-1: Στο 68’ ο Λαδιανός με υπέροχο σουτ έστειλε τη μπάλα στο “Γ”.

Στο 72’ ο Βλαχόπουλος σούταρε από 25μ. τραντάζοντας το οριζόντιο δοκάρι.

ΓΚΟΛ! 4-2: Με τον Δ. Κωστόπουλο να κερδίζει μια κόντρα από τον Τσαλάγγα, πλάσαρε και έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα στο 83′.

Στο 84′ το σουτ το Πεγκίνι έφυγε ελάχιστα άουτ.

ΕΠΙΣΚΟΠΗ (Γασπαράκης): Γκαβρίλοβιτς (46’ Παπιομίτογλου, 65’ Μπερβανάκης, 83’ Τσαλάγγας), Σαββάκης (74’ Κάλφι), Κλειδής, Ποθουλάκης (62’ Ποθουλάκης Π.), Μαργαρώνης, Τσιλεδάκης (74’ Πεγκίνι), Καφετζής (46’ Νάσκοβ), Τραϊτοράκης (62’ Κιόσε), Τζωρτζινάκης (65’ Καραταράκης), Κυμιωνής Ν. (65’ Φραγκιαδάκης), Σπανουδάκης (46’ Βλαχόπουλος).

• Επόμενο φιλικό παιγνίδια είναι αυτό το Σάββατο 31/8 στις 18.00 με αντίπαλο τον Ερμή Ζωνιανών και πάλι στο «Θεόδωρος Βαρδινογιάννης».