Θ. Τσιριγώτης: «Την ίδια ή και περισσότερη προσοχή»

Ένας εκ των πρώτων μας σκόρερ, ο Θοδωρής Τσιριγώτης (στους δικούς του ανθρώπους ακούει και με το όνομα «Άκης»), μίλησε τόσο για το παιχνίδι που έφυγε όσο και γι’ αυτό που έρχεται, αύριο Τετάρτη (27/11, 15.00) στα Καθιανά απέναντι στον Πανακρωτηριακό.

Ο επιθετικός που δεν έχει ακόμη συμπληρώσει τα 20 του χρόνια, διανύει περίοδο καλής φόρμας και φροντίζει να βρίσκει δίχτυα μέσα από την αγαστή συνεργασία που υπάρχει με τους συμπαίκτες του.

«Ήταν μια αξιόλογη ομάδα ο ΠΟΑ. Εμείς δεν κάναμε το καλύτερό μας παιχνίδι αλλά σε γενικές γραμμές ήμασταν καλοί. Μόνο από δικό μας λάθος θα μπορούσε να απειλήσει ο αντίπαλος. Όταν βάλαμε και ένα σχετικά γρήγορο γκολ στο β’ ημίχρονο κι έγινε το 2-0 εκεί δεν μπορούσε να αντιδράσει ο αντίπαλος.

Τώρα έχουμε άλλο ένα ματς μπροστά μας, αυτό απέναντι στον Πανακρωτηριακό που θέλει την ίδια ή και περισσότερη προσοχή γιατί έχει δείξει ότι είναι μια ομάδα που βρίσκει τον τρόπο να παίρνει τα αποτελέσματα που θέλει. Εμείς δεν ξεχνάμε και τη ζημιά που πήγε να δημιουργηθεί στην έδρα μας στον α’ γύρο (2-2).

Αναφορικά με την πρωτιά και τη διαφορά που έχουμε πάρει, γενικώς, δεν κοιτάζουμε τους από «κάτω μας». Θέλουμε να παίζουμε το παιγνίδι μας. Αν εμείς είμαστε καλά δεν έχουμε πρόβλημα στο τί συμβαίνει στα άλλα ματς.

Εμείς παίζουμε μόνο για τον σύλλογό μας και φυσικά για να φτάσουμε όσο πιο μακριά γίνεται στην κανονική περίοδο. Έκτοτε θα δούμε και τι θα γίνει στα μπαράζ…».