Σοκ στο 87′, και νέα ήττα με 1-0 από τον Διαγόρα

Ένα γκολ του Σινγκ με κεφαλιά στο 87′ “σημάδεψε” την αναμέτρηση στο “Οικονομίδειο” στάδιο της Ρόδου εκεί όπου η ομάδα μας ηττήθηκε, για 4η φορά στο φετινό πρωτάθλημα (με το ίδιο σκορ, 1-0) αυτή τη φορά από τον Διαγόρα.
Κρίμα γιατί ήταν μια αναμέτρηση όπου και πάλι ο αντίπαλος δεν ήταν καλύτερος από την ομάδα μας.
Κρίμα γιατί έδειχνε η αναμέτρηση να οδεύει στο “Χ”. Κρίμα γιατί, η ομάδα μας μπήκε στο ματς αποφασισμένη να μην αφήσει τους γηπεδούχους να κάνουν το παιγνίδι τους. Έκαναν μάλιστα ένα ικανοποιητικό α’ μισό ημίχρονο ενώ δεν κινδύνεψαν σχεδόν ποτέ, όχι μόνο στο α’ ημίχρονο αλλά σε ολόκληρο το ματς εκτός από τη φάση του 39′.
Το ματς πήγε στη δύναμη, στην κάλυψη των μέτρων στις μεταβάσεις και στην αποφασιστικότητα των παικτών μας να πάρουν τουλάχιστον τον πρώτο τους βαθμό στο πρωτάθλημα. Ήρθε όμως το γκολ του Σίνγκ για να χαλάσει τα όνειρα…

Πηγή: xxsports.org.

Το ματς:
Στο 9′ το σουτ του Κουϊρουκίδη έγινε εύκολη λεία για τον Καλογεράκη.
Στο 15′ από την ωραία σέντρα του Ανδρικόπουλου, ο Νοικοκυράκης έπιασε την κεφαλιά με τη μπάλα να περνάει λίγο άουτ.
Στο 39′ από το φάουλ του Μπαστιάνου, ο Καλογεράκης έδιωξε προς στιγμή, ο Κουϊρουκίδης έκανε το πλασέ με τον Μπαρμπόσα να διώχνει στην γραμμή την καλύτερη ευκαιρία του Διαγόρα στο ματς.

Στο 41′ το σουτ του Ντεμέτριους πέρασε λίγο άουτ.
Στις καθυστερήσεις, το απευθείας φάουλ του Ντεμέτριους πέρασε ελάχιστα έξω από τα δοκάρια του Μπιντζή.

Στην επανάληψη το παιγνίδι ήταν πιο νευρικό.

Στο 56′ Τοπάλ, Κουϊρουκίδης και Πίστας άλλαξαν εξαιρετικά την μπάλα με τον τελευταίο να πλασάρει όμως ο Καλογεράκης έδιωξε εντυπωσιακά σε κόρνερ.

Στο 66′ το δυνατό σουτ του Νταρζίσιο, η μπάλα χτύπησε σε πόδια αμυνομένων και πέρασε ελάχιστα έξω από το δοκάρι του Μπιντζή.

ΓΚΟΛ! 1-0: Στο 87′ ο Κουϊρουκίδης πέρασε από πλάγια και έβγαλε μια σέντρα στην καρδιά της άμυνας με τον Σίνγκ να πετάγεται και με κεφαλιά να στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα.

Πηγή: xxsoprts.org

Η διαιτησία: Μπαϊρακτάρης (Αθηνών). Βοηθοί: Τσολακίδης (Αθηνών) – Κωνστάντιος (Ευβοίας). 4ος: Τσουκαλάς (Αθηνών). Παρατηρητής: Παστρωμάς (Δυτ. Αττικής).
ΔΙΑΓΟΡΑΣ (Θεοδοσιάδης): Μπιντζής, Τοπάλ, Σίνγκ, Καρατάσιος Ρουγκάλας, Μουμίν, Τσιαντούλας (46′ Πίσπας), Λαμπίρης (61′ Παραστατίδης), Κουϊρουκίδης (92′ Σάιμπερ), Ζούνης (72′ Γιώργου), Μπαστιάνος (72′ Ράφαελ).
ΕΠΙΣΚΟΠΗ (Βελιτς): Καλογεράκης, Ανδρικόπoυλος (92′ Πέτρου), Τσάβος, Μπαρμπόσα, Πολυχρόνης, Ντεμέτριους, Εμπόι, Νοικοκυράκης, Γκονζάλβες, Νταρζίσιο, Τριντάντε.