SL2 – Κ20: Δεν ήταν η μέρα της… Χανιά – Επισκοπή 3-0

Δεν τα πήγε όπως ίσως να ήλπιζε η ομάδα μας Κ20 στη 2η αγωνιστική στο Βαρύπετρο των Χανίων. Ηττήθηκε με 3-0 από τα Χανιά σ’ ένα ματς που δεν της ήρθαν τα πράγματα όπως θα ήθελε.
Τα Χανιά έφτιαξαν το πρώτο γκολ προς τα τέλη του α’ ημιχρόνου (38’) και κέρδισαν αρκετές προσωπικές μονομαχίες σ’ εκείνο το διάστημα.
Φυσικά, τίποτε δεν σταματάει εδώ (αντιθέτως μόλις ξεκίνησε) με την ομάδα μας διδάσκεται τόσο από τα σωστά όσο και από τα λάθη της.

Το ματς:

ΓΚΟΛ! 1-0: Στο 38’ η ομάδα μας δέχθηκε γκολ στη μετάβαση όταν από δεξιά, ο Γαϊτάνης πέρασε μια παράλληλη μπαλιά και ο Μάγγος από το σημείο του πέναλτι, έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα.

ΓΚΟΛ! 2-0: Η ομάδα μας δεν μπόρεσε να είναι απειλητική στο α’ ημίχρονο. Τις πιο αξιόλογες ευκαιρίες της, τις δημιούργησε στην επανάληψη. Πολύ νωρίς όμως, στο 49’ υπέπεσε σε πέναλτι ο Μεργέλμογλου πάνω στον Οικονομόπουλο με τον Μυφτάρι να παίρνει φόρα και να το εκτελεί εύστοχα.

Δεν πέρασαν παρά 5 λεπτά και στο 54’ τα Χανιά κέρδισαν και δεύτερο πέναλτι το οποίο έκανε αυτή τη φορά ο Αγγελόπουλος πάνω στον Ανδρουλάκη. Όμως ο Ανωμεριανάκης αντέδρασε υπέροχα απομακρύνοντας τη μπάλα στην εκτέλεση του Σκέντζου.

Κάπου εκεί, η ομάδα μας έδειξε παλμό και αντέδρασε επιθετικά όταν στο 67’ από την εκτέλεση φάουλ του Μεργέμολγου, ο Τζωρτζινάκης δεν μπόρεσε να σκοράρει από ιδανική θέση.
Στο 69’ από την πολύ καλή συνεργασία Τζωρτζινάκη-Καφετζή-Μεργέμολγου, ο τελευταίος σούταρε από ιδανική θέση άουτ.

ΓΚΟΛ! 3-0: Στο 70’ ήρθε νέα ψυχρολουσία για την ομάδα μας αφού από το κόρνερ που έκανε ο Γαϊτάνης, ο Τραϊτοράκης άθελά του, έσπρωξε τη μπάλα στα δίχτυα της ομάδας μας.

Στο 74’ από το έξοχα εκτελεσμένο φάουλ του Τσιλέδάκη, ο Τζωρτζινάκης πετάχτηκε την πορεία της μπάλας, την βρήκε όμως ελάχιστα, τόσο ώστε να περάσει ελάχιστα άουτ.

Η διαιτησία; Μιχαηλίδης, Κολοκοτρώνης, Μαυρεδάκης (Χανίων). Την κίτρινη αντίκρισε ο Αγγελόπουλος.
ΧΑΝΙΑ (Β. Κούτας): Δεσποτόπουλος, Μάγγος (80’ Μαλαμάς), Γαϊτάνης, Γκολόσι, Κουκουράκης, Τσουραπάς (72’ Χαλίλι), Σκέντζος, Τζαμπάζοφ (46’ λ.τ. Τρ. Μαθιουλάκης), Ανδρουλάκης (72’ Τζαλίλης), Μυφτάρι, Οικονομόπουλος (67’ Μωραϊτάκης).
ΕΠΙΣΚΟΠΗ (Καραδάκης): Ανωμεριανάκης, Μέτα (87’ Νιώρας), Μουτσάι (75’ Πεκίνι), Σέχου (46’ Αλεξάκης), Αγγελόπουλος, Τσιλεδάκης, Τραϊτοράκης, Μεργέμολγου, Τζωρτζινάκης, Καφετζής, Εμμανουήλ.