SL-K20: Χάθηκε η ευκαιρία… Ήττα με 3-1 στο Μαρτινέγκο

Για σχεδόν 70 λεπτά οι Νέοι της Επισκοπής μας ήταν, όχι απλώς όρθιοι και πάλευαν στο ματς του Μαρτινένγκο αλλά έψαχναν τις προϋποθέσεις για να πετύχουν το απόλυτο. Σ’ εκείνο το λεπτό όμως, ο Δασκαλάκης έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα, έκανε το 2-1 και ο Εργοτέλης “έβγαλε” φτερά ψυχολογίας που τον ανέδειξε σε τελικό νικητή με σκορ 3-1.

Με αυτή την ήττα, η Επισκοπή μας μένει 3η και… πολύ-πολύ δύσκολα θα μπορέσει να μπει στους προκριματικούς ομίλους της SL2.

Το ματς:

Πριν συμπληρωθεί το 1ο λεπτό, από παράλληλη μπαλιά, ο Περκέφα ήρθε με δύναμη από πίσω και σούταρε άστοχα.

ΓΚΟΛ! 1-0: Στο 29’ ο Εργοτέλης πήρε προβάδισμα με πέναλτι το οποίο κέρδισε ο Φραγκιαδάκης. Ο ίδιος ανέλαβε την εκτέλεση κι έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα.

ΓΚΟΟΟΟΟΛ!1-1: Η ομάδα μας έψαξε την ισοφάριση και τελικά κατάφερε να φέρει το ματς στα ίσια στο 41’ όταν ο Βουΐδάσκης έκανε λάθος από την πίεση του Τζωρτζινάκη που κατάφερε να κλέψει τη μπάλα και να βγει απέναντι στον Ιατράκη πλασάροντας ιδανικά!

Στο 45’ ο Λαμάι θέλησε με προβολή να σκοράρει όμως σούταρε άουτ.

Στην επανάληψη η πρώτη ευκαιρία ανήκε στον Εργοτέλη όταν ο Φραγκιαδάκης στο 47′ είχε μια προβολή για να φύγει η μπάλα άουτ.

Στο 52′ ο Σπυριδάκης εκτέλεσε ιδανικά ένα φάουλ απευθείας όμως, ο Μπερβανάκης με υπερένταση έδιωξε σε κόρνερ με τα ακροδάχτυλα.

ΓΚΟΛ! 2-1: Στο 69′ όμως η ομάδα μας δεν μπόρεσε να αποφύγει το τέρμα. Ο Δασκαλάκης με προσωπική ενέργεια μπήκε στη μεγάλη περιοχή και με διαγώνιο σουτ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα.

ΓΚΟΛ! 3-1: Ο ενθουσιασμός των γηπεδούχων είχε φτάσει στα ύψη και στο 78′ ήρθε και το τρίτο τέρμα με δράστη τον Τσαμαντιώτη.

Στο 87′ το καλό σουτ του Πεκίνι πέρασε λίγο άουτ.

Η διαιτησία: Δρακωνάκης (Ηρακλείου). Βοηθοί: Βισκαδούρος Α. – Κατσογιάννης (Ηρακλείου).

ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ (Κορνάρος): Ιατράκης, Περκέφα (66′ Σπυριδάκης Μ.), Κοτσίνης, Χότζα, Τσέρος, Βουϊσιδάσκης (59′ Νικολακάκης), Τσαμαντιώτης, Σπυριδάκης, Λαμάι (59′ Δασκαλάκης), Φραγκιαδάκης (80′ Κουτάντος), Πακιουφάκης.

ΕΠΙΣΚΟΠΗ (Καραδάκης): Μπερβανάκης, Μέτα, Μουτσάι (63′ Παπαπαναγιώτου), Σέχου (39′ Πεκίνι), λλεξάκης, Τσιλεδάκης, Τραϊτοράκης, Μεργέμογλου, Τζωρτζινάκης (53′ Κανανάι), Τζαμτζίου, Καφετζής.