SL.2-K20: Κρίμα για τα παιδιά… Με γκολ στο 92′ τα Χανιά επικράτησαν 1-2

Κρίμα… Ένα ματς που όδευε τουλάχιστον στην ισοπαλία (ενώ χάθηκαν ευκαιρίες για την ομάδα μας να κάνει και την ανατροπή  αφού έχανε με 0-1), έληξε με ήττα… 1-2 χάρη στο άπιαστο γκολ του Φραγκούλη στο 2ο λεπτό των καθυστερήσεων.
Το ντέρμπι της Κ20 στον όμιλο της Κρήτης για τη SL2 είχε άδοξο φινάλε για την ομάδα μας αφού οι νέοι των Χανίων που είναι και πρωτοπόροι, έδειξαν μεν μέρος των περγαμηνών τους αλλά ιδίως στο β’ ημίχρονο, οι παίκτες του Νίκου Καραδάκη είχαν τη δυνατότητα να αλλάξουν πλήρως τη μοίρα του αγώνα.

Το ματς:

Κι όμως, επρόκειτο για έναν αγώνα που είχε ένα “άδειο” από φάσεις α’ ημίχρονο μέχρι το 31′

Στο 31 ο Τραιτοράκης σούταρε έξω από την περιοχή με την μπάλα να φεύγει λίγο άουτ
Στο 34′ ο Οικονομόπουλος βγήκε από τα αριστερά, έκοψε την μπάλα στον Τσουράλα που πλάσαρε αλλά ο Μπερβανάκης μπλόκαρε εύκολα.

Στο 36′ μακρινό σουτ του Τσουράλα με τη μπάλα να φεύγει λίγο πάνω από τα δοκάρια.
Στο 41′ από το κόρνερ του Οικονομόπουλου, ο Κουκουράκης πήρε την κεφαλιά με τη μπάλα να φεύγει λίγο άουτ.
Το 44 τρομερό σουτ έξω από την περιοχή του Τζαμτζίου με τον Δεσποτόπουλο να διώχνει από το “Γ^ της εστίας του και να παραχωρεί κόρνερ.

Το β’ ημίχρονο ξεκίνησε με άσχημο τρόπο για την ομάδα μας καθώς δέχθηκε γκολ στο 40ο δευτερόλεπτο και ολοκληρώθηκε ακόμη πιο σκληρά με το γκολ στο 92′.

ΓΚΟΛ! 0-1: Συγκεκριμένα, ο Οικονομόπουλος έφυγε ταχύτατα από δεξιά και έκοψε επικίνδυνα τη μπάλα εκεί όπου στο β’ δοκάρι ο Ανδρουλάκης με δυνατό βολέ έστειλε τη μπάλα στο βάθος της εστίας.
Στο 48′ ο Τζωρτζινάκης πέρασε στην αντεπίθεση, τρίπλαρε και τον τελευταίο αντίπαλο που είχε μπροστά του αλλά άνοιξε το κοντρόλ με τον Δεσποτόπουλο να βγαίνει και να “τελειώνει τη φάση”.

Στο 49′ το δυνατό σου του Οικονομόπουλου έφυγε λίγο άουτ.
Στο 53′ από το κόρνερ του Οικονομόπουλου, ο Κουκουράκης έπιασε την κεφαλιά “σημαδεύοντας” τη ρίζα του δεξιού δοκαριού του Μπερβανάκη.

Τριπλή χαμένη ευκαιρία για την Επισκοπή μας στο 55′ όταν ο Μέτα σούταρε διαγώνια με τον Δεσποτόπουλο να αποκρούει ενστικτωδώς με τα πόδια, ο Τζωρτζινάκης πήρε το ριμπάουντ και σούταρε από το ύψος της μικρής περιοχής με τον Δεσποτόπουλο να αποκρούει εκ νέου. Ο… Ρεθεμνιώτης πορτιέρο έπιασε και τρίτο σουτ σε νέο σουτ του Τζωρτζινάκη!

Στο 72′ ο Τζαμτζίου ξεκίνησε μια υπέροχη προσπάθεια και έβγαλε τετ-α-τετ τον Τζωρτζινάκη που πλάσαρε για να αποκρούσει σωτήρια ο Δεσποτόπουλος.

Στο 72′ από την εκτέλεση κόρνερ, ο Μέτα παρεμβλήθηκε μετά από κόντρες για να σκοράρει, με τον Δεσποτόπουλο να διώχνει τη μπάλα την τελευταία στιγμή εκ νέου σε κόρνερ.

ΓΚΟΟΟΟΟΟΛ! 1-1: Στο 78′ ο Β. Καφετζής έστρωσε υπέροχα με το στήθος στον Τζωρτζινάκη και ο τελευταίος “με τη μία” σούταρε διαγώνια βρίσκοντας δίχτυα!

Στο 85′ το σουτ του Φραγκούλη σταμάτησε με υπέροχη επέμβαση ο Μπερβανάκης.

ΓΚΟΛ! 1-2: Στο 92′ ο Φραγκούλης βρέθηκε σε πλεονεκτική θέση στο ύψος της μεγάλης περιοχής και λίγο πλάγια κι έπιασε ένα ασύλληπτο σουτ στέλνοντας τη μπάλα να χτυπήσει πρώτα στη συμβολή των δοκών (εσωτερικά) κι έπειτα να καταλήξει στα δίχτυα.

Η διαιτησία: Σαμιωτάκης (Ηρακλείου), Βισκαδούρος, Σταματάκης (Ηρακλείου).
ΕΠΙΣΚΟΠΗ (Καραδάκης): Μπερβανάκης, Μέτα, Μουτσάι, Σέχου, Αλεξάκης (55’Κανανάι), Τσιλεδάκης, Τραϊτοράκης, Μεργέμογλου, Τζωρτζινάκης, Τζαμτζίου, Καφετζής.
ΧΑΝΙΑ (Κούτας): Δεσποτόπουλος, Μάγγος, Ντυρμίτσι, Γκολόσι (59′ Φραγκούλης), Κουκουράκης, Τσουράλας, Σκέντζος (73′ Τζαλίλης), Μαθιουλάκης, Ανδρουλάκης (73′ Χαλίλι), Σταματάκης (59′ Νίκας), Οικονομόπουλος (65′ Μωραϊτάκης).