Σε 6 λεπτά κρίθηκαν όλα / Περαμαϊκός – Επισκοπή 3-0

Την ήττα γνώρισε η ομάδα μας στο Πέραμα. Το 3-0 είναι ένα σκορ το οποίο λίγοι θα περίμεναν υπό την έννοια ότι η ομάδα μας έδειχνε να είναι καλά.
Και… πράγματι έτσι έδειχνε και στο Πέραμα μετά από ένα μοιρασμένο α’ ημίχρονο. Στο β’ όμως, τα πάντα άλλαξαν αφού σε 6 λεπτά, από το 48′ ως το 54′ δέχθηκε δύο “κρύα” τέρματα από ανάλογες στημένες φάσεις. Ένα φάουλ και ένα πέναλτι λοιπόν έφεραν πολύ γρήγορα το σκορ στο 2-0 υπέρ του Περαμαϊκού.
Στη συνέχεια η ομάδα μας προσπάθησε να αντιδράσει αλλά δεν βρήκε σκορ κι έτσι μοιραίο ήταν, να δεχθεί ένα τέρμα στο ανοικτό γήπεδο όπου εκείνη τη δεδομένη χρονική στιγμή (86′), λίγη σημασία είχε.
Αυτή η ήττα φέρνει την ομάδα μας για πρώτη φορά στο φετινό πρωτάθλημα κάτω από την διακεκαυμένη ζώνη. Πλέον υπάρχουν άλλες 9 αγωνιστικές όπου η μάχη μαίνεται…

Το ματς:
Στο 16΄ ο Ποσίνκοβιτς σούταρε από καλή θέση με τη μπάλα να περνάει λίγο άουτ.

Στο 22′ ο Παπαδάκης έκοψε από πλάγια τη μπάλα αλλά ο Κουφουδάκης δεν πρόλαβε να κάνει την προβολή.
Στο 38′ ο Κοναγκάγια σούταρε από το ύψος του πέναλτι με τη μπάλα να περνάει λίγο άουτ.

Στην επανάληψη όλα άλλαξαν με την επίτευξη του πρώτου τέρματος του Περαμαϊκού που μπήκε νωρίς.

ΓΚΟΛ! 1-0: Στο 48′ ο Περαμαϊκός κέρδισε ένα φάουλ έξω από την περιοχή. Την εκτέλεση ανέλαβε ο Ποσίνκοβιτς ο οποίος σούταρε συρτά, η μπάλα πέρασε μέσα από το τείχος και σταμάτησε στα δίχτυα του Λαδιά.

ΓΚΟΛ! 2-0: Πολύ νωρίς ήρθε και η δεύτερη ψυχρολουσία για την ομάδα μας. Στο 54′ ο Ποσινκοβιτς βγήκε απέναντι στον Λαδιά. Ο πορτιέρε μας τον ανέτρεψε και ο κ. Νικολάου καταλόγισε το πέναλτι. Την εσχάτη των ποινών μετέτρεψε σε γκολ ο Κουφουδάκης που διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του.
Έκτοτε η ομάδα μας πήρε μέτρα και ο Περαμαϊκός θέλησε να παίξει στο ανοικτό γήπεδο.

Στο 77′ ο Κεφαλάς θέλησε να βρει με μεγάλη μπάλα τον Κάμερον που πετάχτηκε στην πορεία της μπάλας όμως δεν πρόλαβε την “τσιμπήσει” τόσο όσο να μπορέσει να την προωθήσει στα δίχτυα του Θεολόγη.

ΓΚΟΛ! 3-0: Σε μια τέτοια φάση, στο 86′ ο Ποσίνκοβιτς έφυγε γρήγορα στο τρανζίσιον και πλάσαρε τον Λαδιά διαμορφώνοντας το τελικό σκορ.

Η διαιτησία: Νικολάου (Αθηνών). Βοηθοί: Μαρκαντωνάτος (Αθηνών), Ξουρίδας (Αν. Αττικής).
ΠΕΡΑΜΑΪΚΟΣ (Β. Σπάθας): Θεολόγης, Κοντογιαννάτος, Λάππας (64′ Κόκκα), Βέσι, Στεφανής, Παπαθανασίου, Παπαδάκης (81′ Χωματιανός) Κουφουδάκης, Φιλιμέγκας, Κοντάκος (77′ Μαχμουτάι), Ποσίνκοβιτς,
ΕΠΙΣΚΟΠΗ (Γ. Κόλτζος): Λαδιάς, Πάτας Μπατζέλης (67′ Λέκα), Μεργέμογλου, Συμεωνίδης, Μεσσήνης, Κεφαλάς, Τσαμπουράκης (72′ Κουκούλης), Τσαμπουράκης (55′ Κάμερον), Μέτα, Κοναγκάγια, Μπάρο.