Πρώτο απτό δείγμα από την Κ19 / 1-4 από τη Δόξα Πλατανέ

Με σκορ 1-4 ηττήθηκε η ομάδα μας Κ19 από τη Δόξα Πλατανέ (Α” ΕΠΣΡ) στο πρώτο φιλικό που έδωσε στο πλαίσιο της φετινής προετοιμασίας. Ήταν επί της ουσίας το πρώτο αγωνιστικό 80λεπτο (οι ομάδες έπαιξαν 40 και 40 λεπτά στα δύο ημίχρονα).

Επομένως, χρειαζόταν χρόνος και φυσικά χρειάζεται -και θα χρειάζεται- πολλή υπομονή.
Αλήθεια είναι πάντως ότι το β’ ημίχρονο δεν είχε καμία σχέση με το α’. Στο α’ η πολλή ζέστη επηρέασε και τις δύο ομάδες με τη Δόξα να είναι πιο επιθετική και να σκοράρει μία φορά.
Στην επανάληψη η ομάδα μας, παρά τα 3 γκολ που δέχθηκε, είχε καθολική υπεροχή, δημιούργησε αρκετές τελικές απέναντι σ’ έναν αντίπαλο που διαθέτει πολλούς παίκτες που έχουν μεγάλη εμπειρία.

Το ματς:

ΓΚΟΛ! 0-1: Στο 26′ ο Μαγάκης βρέθηκε διαγώνια από αριστερά μέσα στην περιοχή και με “ξερό” σουτ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα.

ΓΚΟΛ! 0-2: Στο 46′ η Δόξα έγραψε το 2-0 με το κοντινό πλασέ του Μπαξεβάνη έπειτα από αντεπίθεση.

ΓΚΟΛ! 0-3: Ο Καργάκης με απευθείας εκτέλεση φάουλ από πλάγια θέση έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα.

ΓΚΟΟΟΟΟΟΛ! 1-3: Στο 77′ ο Κώστας Μπούκης εκμεταλλεύτηκε ένα λάθος στην άμυνα της Δόξας και πλάσαρε επιτυγχάνοντας το πρώτο γκολ της σεζόν.

ΓΚΟΛ! 1-4: Στο 78′ Καργάκης πέρασε τη μπάλα στην πλάτη της άμυνας της ομάδας μας και ο Σεφουλάι πλάσαρε από πάνω τον εξελθόντα Μπερβανάκη.

Καλές προϋποθέσεις έχασε η ομάδα μας για να σκοράρει με τους Τραϊτοράκη (26′), Τζωρτζινάκη (46′), (63′), Αλεξάκης (60′).

ΕΠΙΣΚΟΠΗ (Καραδάκης): Τσίτσος (υπό δοκιμή), Φραγκιαδάκης, Πετράκης, Σέχου Εντ., Νιώρας, Τραϊτοράκης, Καφετζής, Μεργέμογλου, Κανανάι, Πεκίνι, Κιαφόκου. Στην επανάληψη αγωνίστηκαν και οι: Μπερβανάκης, Αγγελόπουλος, Κοτζαμπασίδης, Παπαπαναγιώτου, Τζαμιού, Μπούκης, Βαρδουνιώτης, Καραγιάννης Π., Οργκίτο, Αλεξάκης, Τζωρτζινάκης.
ΔΟΞΑ ΠΛ. (Δεληγιαννάκης): Πολιουδάκης, Μιχελιδάκης, Δελήμπασης Αλ., Συνολάκης, Καργάκης, Δελήμπασης Στ., Ξενοκαλάκης, Σκαλιδάκης, Μαγάκης, Μιλέν, Σεφουλάι. Στην επανάληψη μπήκαν και οι: Παλιεράκης, Κοσκινάς, Μπαξεβάνης, Τσιλώλης, Θωμάκος, Λάριος.