Πολύ καλή η Επισκοπή μας παρά το 1-1 με τα Χανιά

Ένα πράγματι πολύ δυνατό φιλικό πραγματοποιήθηκε στο ΔΑΚ Γάλλου “Παύλος Ι. Βαρδινογιάννης” απέναντι στα Χανιά με το τελικό σκορ να είναι το 1-1.

Η ομάδα μας σ’ ένα ματς που διεξήχθη υπό βροχή, άρεσε κυρίως στο α’ ημίχρονο και ήταν εκείνη που κυκλοφόρησε περισσότερο τη μπάλα χάνοντας σημαντικές ευκαιρίες για να σκοράρει περισσότερες φορές. Ήταν αυτή που προηγήθηκε με κεφαλιά του Κρίκλοου (40′) ενώ πέτυχε άλλο ένα τέρμα στο 43′ με τον Άρμεν Χοβανισιάν το οποίο όμως ακυρώθηκε ως οφσάιντ και το οποίο ελέγχεται… Αν εκεί το σκορ ήταν στο 2-0 όλα θα ήταν διαφορετικά.
Η επανάληψη είχε άλλη εικόνα στην αρχή με τους φιλοξενούμενους να ψάχνουν την ισοφάριση και να το επιτυγχάνουν αρκετά νωρίς (52′). Στη συνέχεια όμως η ομάδα μας βγήκε μπροστά, δημιούργησε κι έχασε κι άλλες ευκαιρίες ενώ είχε δοκάρι με τον Κρίκλοου στο 84′.
Οι δύο προπονητές βέβαια να κάνουν αρκετές αλλαγές.

Το ματς:
Στο 14′ ο Σαμουκασόβι εκτέλεσε απευθείας ένα φάουλ με τον Κατσιμήτρο να απομακρύνει δύσκολα σε κόρνερ.
Στο 29′ ο Βουκελάτος είχε καλό σουτ το οποίο απέκρουσε και πάλι δύσκολα ο Κατσιμήτρος
Στο 30 ‘ο Κόλα βγήκε από τα πλάγια και έκοψε στον Ζούνη το σουτ του οποίου κοντραρίστηκε και η μπάλα κατέληξε στην αγκαλιά του Καλογεράκη.

ΓΚΟΟΟΟΟΟΛ! 1-0: Στο 40′ ο Βουκελάτος έβγαλε σέντρα και ο Κρίκλοου με κεφαλιά έγραψε το 1-0.

Στο 41′ ο Χιντζίδης έβγαλε μια σέντρα, ο Λεμονής έπιασε την κεφαλιά στέλνοντας λίγο άουτ.
Στο 43′ και πάλι ο Βουκελάτος έβγαλε μια κάθετη στον Χοβανισιάν ο οποίος σκόραρε όμως το γκολ ακυρώθηκε ως οφσάιντ.

Στην επανάληψη, τα Χανιά έριξαν μια προειδοποιητική βολή στο 48′ με το δοκάρι του Ζούνη. Τέσσερα λεπτά μετά σκόραραν…

Στο 48′ τα Χανιά αντεπιτέθηκαν με τον Κόλα να βρίσκεται σε πλεονεκτική θέση και να σουτάρει στο αριστερό δοκάρι.

ΓΚΟΛ! 1-1: Στο 52′ με ένα “ξερό” σουτ του Ζούνη, η μπάλα θα καταλήξει στην γωνία του Καλογεράκη.

Στο 54′ χάθηκε μεγάλη ευκαιρία για την ομάδα μας με τον “κεραυνό” του Κρίκλοου να περνάει λίγο άουτ.
Στο 55′ από σέντρα του Κούτσια, ο Βουκελάτος έπιασε ένα δυνατό σουτ από το σημείο του πέναλτι με τον Κατσιμήτρο να μπλοκάρει.

Στο 63′ από τη σέντρα του Κόλα, ο Μάναλης έπιασε ένα σουτ στο α’ δοκάρι στέλνοντας τη μπάλα άουτ.
Στο 65′ από τη σέντρα του Σταθόπουλου, ο Κρίκλοου σούταρε για να αποκρούσει ο Κατσιμήτρος.

Στο 78′ από το κόρνερ του Σαμουρκασόβι ο Χοβανισιάν έπιασε ένα σουτ με τον Δεσποτόπουλο, τον Ρεθεμνιώτη τερματοφύλακα που τα πηγε εξαιρετικά να αποκρούει.
Στο 81′ ο Σουλεϊμάν στην πρώτη του επαφή με τη μπάλα, σούταρε για να φύγει η μπάλα λίγο άουτ.

Στο 83′ ο Σταθόπουλος σούταρε για να αποκρούσει ο Δεσποτόπιυλος.

Στο 84′ από τη σέντρα του Αμπαφού, ο Κρίκλοου με προβολή από κοντά “σημάδεψε” για δεύτερη φορά το δοκάρι.

Η διαιτησία: Ρ. Σταυρουλάκης, Βλαχάκης, Ψωφάκης.

ΕΠΙΣΚΟΠΗ (Γουίλαρντ): Καλογεράκης, Κεφαλάς, Λάμτσε, Πολίτης, Κούτσιας, Σκεντεράι, Σαμουρκασόβι (80′ Σουλεϊμάν), Κρίκλοου, Βουκελάτος (62′ Σταθόπουλος), Εμπουέλε (82′ Ουοττάρα), Χοβανισιάν (82′ Αμπαφού).

ΧΑΝΙΑ (Μπαξεβάνος): Κατσιμήτρος (64’ Δεσποτόπουλος), Γκανσιέρ (75’ Μπραουδάκης), Χιντζίδης (69’ Νίκολης), Ζιούλης (71’ Μαθιουλάκης), Μπάτζιος (59’ Ιμεραλιλάι), Γκουέδες (64’ Μυφτάρι), Ναζίμ (69’ Ξεπαπαδάκης), Λεμονής (71’ Γκολόσι), Ζούνης (64’ Σκέντζος), Κόλα (69’ , Μάναλης (59’ Μαρτσάκης).