Πολλές δοκιμές, πολύς δρόμος… Επισκοπή – Τυμπάκι 1-1

Ένα νέο φιλικό παιγνίδι ολοκληρώθηκε για την ομάδα μας. Το τελικό 1-1 απέναντι στο ΑΟ Τυμπάκι (Γ’ Εθνική) στο “Παύλος Ι. Βαρδινογιάννης” δεν προσφέρεται και πάλι για συμπεράσματα πέρα από το γεγονός ότι η ομάδα μας έδειξε σφιγμένη και δίχως συνοχή.

Κι αυτό γιατί, ο Ντάριλ Γουίλαρντ έβαλε από δύο διαφορετικές ομάδες σε κάθε ημίχρονο για να δει και πάλι το στάδιο ετοιμότητας του κάθε παίκτη ξεχωριστά αφού πολλοί είναι εκείνοι που αποτελούν υπό δοκιμή. Χρειάζεται υπομονή, βρισκόμαστε ακόμα στην αρχή…

Γενικώς αυτό που έλειπε από την ομάδα μας ήταν ο ρυθμός. Σαφέστατα και είχε καθ’ όλη τη διάρκεια του αγώνα την πρωτοβουλία των κινήσεων αλλά μόνον από επιθετικές εξάρσεις του πολύ καλού Κρίκλοου πήγε να δημιουργηθεί κάτι επικίνδυνο. Συν τοις άλλοις, ακυρώθηκε ένα καθαρό γκολ του Νίκολλι στο 42′, ο νεαρός που είχε και κεφαλιά στο δοκάρι στο 19′.

Το ματς:
Στο 4′ ο Εμπουέλε σούταρε διαγώνια συρτά μέσα από την περιοχή με τον Δημαράκη να αποκρούει σε δύο χρόνους.

Στο 19′ από τη σέντρα του Σαμουρκοσάβι, ο Νίκολλι έπιασε την κεφαλιά στέλνοντας τη μπάλα στο δοκάρι

Στο 41′ ο Κρίκλοου ελίχθηκε ωραία από τα αριστερά και σούταρε για να αποκρούσει ο Δημαράκης. Στην επαναφορά ο Νίκολλι σκόραρε όμως το γκολ ακυρώθηκε ως οφσάιντ.

Στο 42′ ο Βρακάκος έπιασε ένα “γεμάτο” σουτ το οποίο “μπλόκαρε” ο Οικονομάκης.

Στο 45′ ο Κρίκλοου και πάλι είχε μια όμορφη ενέργεια από τα αριστερά σουτάροντας με δύναμη. Η μπάλα έχασε δύναμη από μια κόντρα και ο Δημαράκης μπλόκαρε έστω και με δυσκολία.

Στο β’ ημίχρονο χρησιμοποιήθηκαν πολλοί μικροί σε ηλικία ποδοσφαιριστές, το Τυμπάκι προηγήθηκε με τον Παπαδάκη για να έρθει ένα υπέροχο τέρμα από τον 17χρονο Μάριο Λέκα με τη λήξη του αγώνα.

Στο 50′ ο Ρόβου εξαπέλυσε ένα πολύ δυνατό σουτ όμως η μπάλα κατέληξε στην αγκαλιά του Δημαράκη.

Στο 62′ από λάθος γύρισμα αμυντικού του Τυμπακίου, ο Τζωρτζινάκης κλέβει τη μπάλα αλλά την τελευταία στιγμή παραπατάει και χάνει την ισορροπία του.

ΓΚΟΛ! 0-1: Στο 76′ ο Παπαδάκης με πλασέ έδωσε προβάδισμα στο Τυμπάκι.

ΓΚΟΟΟΟΟΛ! 1-1: Καταπληκτικό χτύπημα φάουλ του 17χρονου χαφ Μάριου Λέκα με τη μπάλα να “καρφώνεται” στο “Γ” της εστίας του Δημαράκη και απευθείας τέλος αγώνα.

Η διαιτησία: Σταυρουλάκης, Δασκαλομαρκάκης, Βλαχάκης.

ΕΠΙΣΚΟΠΗ (Γουίλαρντ): Οικονομάκης (υπό δοκιμή), Κεφαλάς, Κρίκλοου, Λάμτσε, Νίκολλι, Σαμουρκοσάβι, Ουοττάρα, Εμπουέλε, Τάτσης, Αμπαφού (υπό δοκιμή), Μέτα. Στο β’ ημίχρονο έπαιξαν οι: Κώτσιος, Ρόβου (υπό δοκιμή), Τσιλεδάκης, Μπερικάκης (υπό δοκιμή), Καφετζής (υπό δοκιμή), Νόνσο (υπό δοκιμή), Σουλειμάν (υπό δοκιμή), Τζωρτζινάκης (υπό δοκιμή), Λέκα.
ΤΥΜΠΑΚΙ (Κουτεντάκης): Δημαράκης, Λούσι (84′ Καργάκης Αλ.), Κουρουθιανάκης (89′ Καζάκης), Βρεττός, Δουλγεράκης, Τριανταφυλλίδης (46′ Μορτινέλι), Φραγκιαδουλάκης, Γκελοσάνι (86′ Παραθυράς), Βακράκος (73′ Νιολάκης).Παπανδρέου (46′ Κουκούλης), Ζαφείρης (75′ Καργάκης Β.).

* Μετά το τέλος του αγώνα οι τερματοφύλακες γυμνάστηκαν για μία ώρα με τον Γ. Χαρλαύτη.
Οι Σταθόπουλος, Πετράκης γυμνάστηκαν μόνοι τους πριν τον αγώνα.

* Αύριο (Πέμπτη 18/8) η προπόνηση έχει προγραμματιστεί για τις 10.00πμ.