Πικρή ήττα για την ομάδα μας, Επισκοπή – ΟΦ Ιεράπετρας 0-1 και πάλι από τα 9 μέτρα

Δεν τα κατάφερε η ομάδα μας στο ΔΑΚ Γάλλου “Παύλος Ι. Βαρδινογιάννης” απέναντι στον ΟΦ Ιεράπετρας χάνοντας με 0-1. Αυτή ήταν μια ήττα που πληγώνει…

Ο ΟΦΙ άνοιξε το σκορ με έναν γνώριμο για την Επισκοπή τρόπο, με εκτέλεση πέναλτι. Είναι το τρίτο πέναλτι που δίνεται κατά της ομάδας μας στη φετινή περίοδο… Οι διαμαρτυρίες των ποδοσφαιριστών μας ήταν συνεχείς, τόσο πριν όσο και μετά την εκτέλεση της εσχάτης των ποινών. Βλέπετε, ως και το 26′ (τότε είχαμε τη φάση που έκρινε το ματς) αλλά και με τη λήξη του α’ ημιχρόνου, η Επισκοπή δεν είχε απειληθεί στο ελάχιστο από τον ΟΦΙ.

Πηγή φωτό: athlitiko.gr

Το ματς:

Στο 13′ το καλό σουτ του Πολυχρόνη μπλόκαρε ο Καραγκιόζης.

ΓΚΟΛ! 0-1:
Στο 26′ εκτελέστηκε ένα κόρνερ από τον Ντιλορέντζο, η μπάλα έμεινε για λίγο στη μικρή περιοχή με τον κ. Βάτσιο να υποστηρίζει ότι η μπάλα βρήκε στο χέρι του Τασιούλη υποδεικνύοντας πέναλτι. Ο Μεσσιδόρο το εκτέλεσε και άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους.

Στο 30′ ο Λεμονής έκανε ένα διαγώνιο συρτό σουτ με τον Καλογεράκη να μπλοκάρει.

Στο 45′ από ένα διώξιμο των αμυντικών και με τη δύναμη που είχε η μπάλα, ο Μεσσιδόρο τρέχοντας στην αντεπίθεση, σούταρε από το ύψος της περιοχής με τον Καλογεράκη να μπλοκάρει άνετα.

Στο β’ ημίχρονο, η ομάδα μας έπαιξε με ευνοϊκό άνεμο ενώ για ένα μεγάλο χρονικό διάστημα έβρεχε καταρρακτωδώς.

Στο 48′ το δυνατό σουτ του Πέτρου πέρασε λίγο πάνω από τα δοκάρια του Καραγκιόζη.
Στο 53′ ο Τσάβος σε πλεονεκτική θέση θέλησε να απειλήσει όμως το σουτ που έκανε, πήγε αδύναμα στην αγκαλιά του Καραγκιόζη.

Μεγάλη ευκαιρία για την ομάδα μας! Στο 69′ από το κόρνερ του Ντεμέτριους, ο Καραγκιόζης έχασε τη μπάλα, ο Μπαρμπόσα κέρδισε την κεφαλιά και οι αμυντικοί του ΟΦΙ έδιωξαν πάνω στη γραμμή.
Στο 80′ το απευθείας χτύπημα φάουλ του Μπενίτεζ έφυγε ελάχιστα πάνω από το “Γ” του Καλογεράκη.

Η διαιτησία: Βάτσιος (Δυτ. Αττικής), Δημόπουλος (Δυτ. Αττικής), Αναστασάκης (Χανίων). 4ος Κουκουράκης (Χανίων). Την κίτρινη κάρτα αντίκρισαν οι: Γκονζάλβες, Σταθόπουλος (Επισκοπή). Μετά τη λήξη του αγώνα αποβλήθηκε με 2η κίτρινη ο Χιμένεθ Μάρτιν του ΟΦΙ.
ΕΠΙΣΚΟΠΗ (Βέλιτς): Καλογεράκης, Τσάβος (68′ Ανδρικόπουλος), Τασιούλης (46′ Πέτρου), Μπαρμπόσα, Γκονζάλβες, Πολυχρόνης, Τριντάντε, Νοικοκυράκης, Νταρζίσιο, Σταθόπουλος (68′ Σκόνδρας), Ντεμέτριους.
ΟΦΙ (Βεργέτης): Καραγκιόζης, Κάρδαρης, Ντιλορέντζο, Τορίμπιο, Κατάλντι (46′ Κοντοές), Μεσσιδόρο, Λεμονής (76′ Μπλάνκο-Καζάου), Μπενίτεζ, Βουό (86′ Ντελορέντζι), Χιμένεθ, Χιντζίδης (59′ Ψάνης).