Όλα έγιναν δύσκολα στην Καλαμάτα…

Με τόσα προβλήματα που συσσωρεύτηκαν, το ματς στο γήπεδο της Παραλίας απέναντι στην Καλαμάτα πέρασε σε δεύτερη μοίρα. Τελευταίο πρόβλημα στην 14μελη αποστολή της ομάδας μας ήταν ο εμπύρετος Αντώνης Σταθόπουλος οποίος και αποκλείστηκε λίγο πριν βγουν οι ενδεκάδες…
Έτσι, όλα έγιναν πιο δύσκολα απέναντι στην ομάδα της Καλαμάτας που είχε περισσότερο κίνητρο και έφτασε σε μια μεγάλη νίκη με 5-0.
Φυσικά, αυτή η ήττα δεν μπορεί να χαλάσει μια εικόνα που έχει χτίσει η ομάδα μας εδώ και 33 αγωνιστικές. Η αλήθεια είναι όμως ότι, η κακή μέρα φάνηκε από… νωρίς όταν ο Μπόρχες σκόραρε για τη “Μαύρη θύελλα” στο 2ο λεπτό της αναμέτρησης…

Το ματς:
ΓΚΟΛ! 1-0: Στο 2′ ο Λουκίνας βρέθηκε σε ιδανικό σημείο και σούταρε για να αποκρούσει ο Καλογεράκης, όμως το ριμπάουντ πήρε ο Μπόρχες που σούταρε σε άδεια εστία σκοράροντας.

Έκτοτε η ομάδα μας ισορρόπησε το ματς με την Καλαμάτα να μπορεί να απειλήσει μόνον από κάποια στημένα τα οποία όμως πέρασαν δίχως καμία ανησυχία για την άμυνά μας.

Στο 30′ ο Νταρζίσιο εκτέλεσε απευθείας ένα φάουλ το οποίο πέρασε ελάχιστα έξω από την εστία του Ταΐρη.

Στο 34′ ο Μοζέρ σούταρε από το ύψος της μεγάλης περιοχής με τη μπάλα να περνάει λίγο πάνω από τα δοκάρια του Καλογεράκη.

ΓΚΟΛ! 2-0; Στο 37′ ο Λουκίνας θέλησε να μπει στην περιοχή, έδωσε τη μπάλα στον Μπόρχες που με πλασέ έστειλε τη μπάλα για δεύτερη φορά στα δίχτυα.

Στο 39′ ο Νοικοκυράκης έκανε μια υπέροχη προσπάθεια και σούταρε για να αναγκάσει τον Ταΐρη να αποκρούσει δύσκολα σε κόρνερ.

Στο 41′ το καλό σουτ του Νταρζίσιο μπλόκαρε ο Ταΐρης.

ΓΚΟΛ! 3-0: Στο 2ο λεπτο των καθυστερήσεων, ο Φελίπε πλάσαρε μέσα από την περιοχή και έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα.

Στο 49′ ο Γρίβας είχε μια καλή προσωπική ενέργεια και ένα σουτ που πέρασε άουτ.

Στο 55′ από την σέντρα του Μπόρχες, ο Λουκίνας έπιασε την κεφαλιά με τον Καλογεράκη να αποκρούει εκπληκτικά.
Στο 56′ ο Ταΐρης βγήκε γρήγορα και έκοψε τον Νταρζίσιο την τελευταία στιγμή πριν ο Βραζιλιάνος πλασάρει για να σκοράρει.

ΓΚΟΛ! 4-0: Στο 67′ ο Λουκίνας μπήκε μέσα στην περιοχή και με πλασέ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα.

ΓΚΟΛ! 5-0: Η Καλαμάτα βγήκε από τα πλάγια με τον Σκεντεράι και έβγαλε μια καλή σέντρα, με τον Λουκίνα να πιάνει μια κεφαλιά από τη μικρή περιοχή στέλνοντας τη μπάλα στα δίχτυα.

Η διαιτησία: Φίτσας (Πρέβεζας/Λευκάδας). Βοηθοί: Κωνσταντίνου, Φραγκούλης (Πρέβεζας/Λευκάδας). Την κίτρινη κάρτα αντίκρισαν οι: Τσάβος (Επισκοπή).
ΚΑΛΑΜΑΤΑ (Μπέλα): Ταΐρης (75′ Καραχάλιος), Κωνσταντινόπουλος, Λουπάνο, Τσελεπίδης, Μοζέρ (80′ Γκούνας), Ματέους, Παυλίδης, Φελίπε, Γρίβας (70′ Τσακαλίδης), Μπόρχες (70′ Σκεντεράι), Λουκίνας.
ΕΠΙΣΚΟΠΗ (Βέλιτς): Καλογεράκης (82′ Καλαντζής), Τσάβος, Τασιούλης, Ανδρικόπουλος, Τριντάντε, Πολυχρόνης, Σουμπασάκης, Σκόνδρας, Νοικοκυράκης, Κουκούλης, Νταρζίσιο.