Οι νέοι άξιζαν καλύτερης τύχης (3-1 από την Κηφισιά)

Ανταγωνιστική ήταν, προϋποθέσεις για να φτάσει ως και τη νίκη υπήρξαν όμως, αυτό που έλειπε ίσως ήταν η διάρκεια καθώς ο προπονητής της ομάδας μας, Παναγιώτης Καραντάθας, δεν είχε από ένα σημείο κι έπειτα το “βάθος” του πάγκου που χρειαζόταν για να φτάσει η ομάδα των Νέων μας σε μία επιτυχία.
Έχασε από την Κηφισιά στο γήπεδο της Νέας Ερυθραίας με 3-1.
Σ’ ένα γήπεδο προβληματικό (ήταν φυσικός χλοοτάπητας αλλά κακοδιατηρημένος) οι ποδοσφαιριστές της ομάδας δέχθηκαν πολύ νωρίς το γκολ (0-1) από τον Τσουχλαράκη, μόλις στο 3ο λεπτό.
Έκτοτε ευκαιρίες έγιναν, ένθεν κακείθεν αλλά ίσως η πιο σοβαρή στιγμή του αγώνα ήταν ο τραυματισμός του σέντερ φορ και πρώτου σκόρερ της ομάδας μας, Άντριαν Πεκίνι (χτύπησε στην κλείδα) όταν συγκρούστηκε με τον αντίπαλο πορτιέρε στο 45′. Ο Πεκίνι αντικαταστάθηκε στο ημίχρονο.
Παρ’ όλα αυτά, η ομάδα μας μπήκε λίγο πιο δυνατά και έχασε μια μεγάλη ευκαιρία στο 48′ όταν ο Σέμι Κανανάι βγήκε τετ-α-τετ με τον αντίπαλο κίπερ όπου όμως νικήθηκε.
Στο 53′ όμως είχαμε το 1-1. Ήταν ο Παναγιώτης Καραγιάννης αυτός που βγήκε σε νέο τετ-α-τετ με τον τερματοφύλακα της Κηφισιάς και με άψογο πλασέ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα.
Αντί όμως αυτό το γκολ να λειτουργήσει ευεργετικά στην ψυχολογία, η ομάδα μας δέχθηκε δύο τέρματα, πρώτα από τον Φλώρο στο 58′ κι έπειτα και πάλι από τον Τσουχλαράκη στο 63′ γράφοντας το 3-1.
Η διαιτησία: Αρίσταρχος (Πειραιά). Βοηθοί: Τριανταφυλλίδης (Πειραιά) – Κατσάνας (Πειραιά).
ΕΠΙΣΚΟΠΗ (Καραντάθας): Χεμπάι, Παπαπαναγιώτη, Κοτζαμπασίδης, ΝιώαραςΑ. Καραγιάννης (65′ Φραχίλι), Μεργέμογλου, Τραϊτοράκης, Κανανάι, Π. Καραγιάννης, Αλεξάκη, Πεκίνι (46′ λ.τ. Κιόσε).