Μία ολιγωρία κι ένα διαιτητικό λάθος στοίχισαν στην ομάδα μας (Καλαμάτα – Επισκοπή 1-0)

Δεν τα κατάφερε στην Καλαμάτα η ομάδα μας. Παρ’ ότι ανώτερη στην περισσότερη διάρκεια του αγώνα, πλήρωσε τη μία και μοναδική ολιγωρία στην άμυνα, αλλά και μία αβλεψία από τον κ. Ανδριανό, μόλις στο 8′ και είδε την μπάλα να περνάει στα δίχτυα του Βουτσελά για το τελικό 1-0.
.
Από εκεί κι έπειτα, έγινε μεγάλη προσπάθεια για να φτάσει στην ισοφάριση όμως παρ’ ότι κέρδισε πολλά μέτρα στο γήπεδο, τόσο στο α’ όσο και στο β’ ημίχρονο δεν κατάφερε να μετουσιώσει την υπεροχή της σε κάποιο τέρμα. Η όλη εικόνα της ομάδας μας άλλωστε ήταν κάτι που αποδέχθηκαν όλοι στην πόλη της Μεσσηνίας.

Το ματς;

ΓΚΟΛ! 1-0:
Στο 8′ ο ταχύτατος Μπουσμπίμπα, με ατομική ενέργεια και σουτ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα. Ο σκόρερ στην αρχή της φάσης κάνει ξεκάθαρο επιθετικό φάουλ στον Ανδρικόπουλο ρίχνοντας τον στο έδαφος κάτι που αγνόησαν βοηθός και διαιτητής.

Στο 18′ από τη σέντρα του Σουμπασάκη, ο Λίμα έπιασε την κεφαλιά όμως ο Ταϊρης αντέδρασε καταπληκτικά αποκρούοντας.

Στην επανάληψη, η είσοδος του Γεωργούση (μπήκε στις καθυστερήσεις του α’ ημιχρόνου) δημιούργησε ουκ ολίγα προβλήματα στην άμυνα της Καλαμάτας.

Στο 56′ είχαμε τη μεγάλη ευκαιρία για την ομάδα μας όταν ο Τσιριγώτης θέλησε να εκμεταλλευτεί την ολιγωρία των Μπακαγιόκο, Παναγιώτου. Ο 21χρονος φορ επιδίωξε με γυριστό να σκοράρει όμως η μπάλα δεν έφτασε στα δίχτυα.

Νέα πλαγιοκόπηση του Γεωργούση στο 59′ με τον Τσιριγώτη να μην προλαβαίνει με προβολή να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα.

Στο 68′ ο Παναγιωτίδης έπιασε ένα φοβερό σουτ το οποίο πέρασε ελάχιστα πάνω από το “Γ” του Ταϊρη.
Στο 85′ από τη σέντρα του Τριανταφυλλάκη, ο Τσελεπίδης έπιασε την κεφαλιά στέλνοντας τη μπάλα λίγο άουτ.

Μεγάλη ευκαιρία για την ομάδα μας όταν ο Νάνι έβγαλε στον Γεωργούση, εκείνος ενώ ετοιμαζόταν να σουτάρει έχασε την ισορροπία του και οι αμυντικοί έδιωξαν όπως-όπως.

Στο 90′ ο Μαρκόφσκι έκοψε στον Ηλιόπουλο αλλά ο τελευταίος δεν σούταρε όπως θα ήθελε

Η διαιτησία: Ανδριανός (Αχαΐας). Βοηθοί: Κακαφώνης (Αχαΐας), Καραλής (Ηλείας). 4ος: Καδδάς (Αχαΐας). Κίτρινη κάρτα αντίκρισαν, Αλεξόπουλος, Αναστασόπουλος, Τριανταφυλλάκης (Καλαμάτα). Νάνι (Επισκοπή).
ΚΑΛΑΜΑΤΑ (Αναστόπουλος): Ταϊρης, Αλεξόπουλος (69′ Ηλιόπουλος), Αναστασόπουλος (46′ Παπατόλιος), Κωνσταντινόπουλος, Σουμπίνιο (60′ Κέρι), Παναγιώτου, Μαρκόφσκι, Μπακαγιόκο, Τσελεπίδης, Παυλίδης (78′ Ζαχαρόπουλος), Μπουσμπίμπα (69′ Τριανταφυλλάκης),
ΕΠΙΣΚΟΠΗ (Βέλιτς): Βουτσελας, Ανδρικόπουλος,Λίμα, Γιαννούτσος, Χρουσιέλ (44′ λ.τ. Γεωργούσης), Ανδρέου (66′ Γιαννιώτης), Παναγιωτίδης, Πολυχρόνης, Σουμπασάκης (80′ Κουτάντος), Νάνι, Τσιριγώτης (66′ Τσόφλιος).