Μας το χρωστούσε το ίδιο το ποδόσφαιρο – Νίκη με 2-3 στο Σίτι!

Από το άσπρο στο μαύρο και από το μαύρο στο άσπρο μας πήγε πάλι η Επισκοπή μας η οποία αναδείχθηκε μεγάλη θριαμβεύτρια μέσα στο Αιγάλεω επικρατώντας στο 6ο λεπτό των καθυστερήσεων με 2-3!
Επί της ουσίας, οι ποδοσφαιριστές μας πήραν αυτό που δικαιούνταν εδώ και αρκετό καιρό αλλά που και πάλι αυτό το καταραμένο 89ο λεπτό κόντεψε να μας τρελάνει όλους.

Βλέπετε, η ομάδα μας προηγούνταν ως εκείνη την ώρα με 1-2 με ανατροπή από τα γκολ των Βουκελάτου (13′), Αμπαφού (57′) όμως ο Φουρλάνος σ’ εκείνο το λεπτό πήγε να “σκοτώσει” την ομάδα μας με το γκολ που πέτυχε κάνοντας το 2-2. Κι όμως, ο Σκεντεράι που έφτιαξε τη δεύτερη ασίστ, τροφοδότησε τον Κεφαλά από εκτέλεση φάουλ και ο στόπερ της ομάδας μας μ’ ένα άπιαστο σουτ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα χαρίζοντας τους πρώτους τρεις βαθμούς της Επισκοπής μας εκτός έδρας.
Το χρωστούσε η τύχη στην ομάδα μας, το χρωστούσε το ίδιο το ποδόσφαιρο στον σύλλογό μας ο οποίος έχει “προδοθεί” πολλάκις με γκολ που δέχεται στα τελευταία λεπτά τη φετινή περίοδο.
Αυτή η νίκη δίνει ψυχολογία στην ομάδα μας που δέχεται στο γήπεδό της (“Παύλος Ι. Βαρδινογιάννης”) αυτή τη Δευτέρα (8/5) τον ουραγό ΠΑΟ Ρουφ.

Το ματς:
ΓΚΟΛ! 0-1: Στο 7′ ο Κολλάς με προβολή μετά από σέντρα-σουτ του Κωστανάσιου έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα.

ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΛ! 1-1: Στο 13′ ο Σκεντεράι εκτέλεσε πλασαριστά ένα έμμεσο φάουλ στον Βουκελάτο και ο τελευταίος με ωραίο σουτ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα!

Στο 16′ ο Ραμίρεζ έβγαλε μια σέντρα, ο Φουρλάνος έπιασε την κεφαλιά με τη μπάλα να καταλήγει άουτ.
Στο 21′ το σουτ του Τσίτσαρη έξω από την περιοχή έστειλε τη μπάλα άουτ.
Στο 28′ το σουτ του Κολλά από το ύψος της μεγάλης περιοχής πέρασε άουτ.
Στο 30′ το καλό σουτ του Τσιλιγκίρη πέρασε λίγο άουτ.

Στο 33′ ο Πολίτης κινήθηκε από δεξιά βγάζοντας μια σέντρα και ο Σταθόπουλος έπιασε την κεφαλιά με τη μπάλα να καταλήγει άουτ.
Στο αμέσως επόμενο λεπτό (34′) από το φάουλ που εκτέλεσε ο Ραμίρεζ από δεξιά, ο Κολλάς πήρε την κεφάλια όμως ο Ψαρράς απέκρουσε.
Στο 42′ το δυνατό σουτ του Μπούση εκτός περιοχής, έδιωξε με γροθιές ο Ψαρράς.
Στο 44′ το σουτ του Βουκελάτου μπλόκαρε ο Σκαφίδας.
Στο 45′ η Επισκοπή εκτέλεσε γρήγορα ένα πλάγιο άουτ, ο Σταθόπουλος από θέση μέσα αριστερά έπιασε ένα πλασέ όμως την ώρα που εκτελούσε, γλίστρησε και η μπάλα πέρασε λίγο άουτ.

ΓΚΟΟΟΟΟΟΛ! 2-1: Στο 58′ από κόρνερ του Σκεντεράι, και επαναφορά του Σταθόπουλου, ο Τζέιμς Αμπαφού υπό την πίεση των αντιπάλων του, άπλωσε το πόδι του και έστειλε τη μπάλα να χτυπήσει πρώτα στο οριζόντιο δοκάρι και έπειτα στα δίχτυα.

Στο 65′ από την εκτέλεση κόρνερ του Κωστανάσιου ο Φουρλάνος κέρδισε την κεφαλιά με τον Ψαρρά να μπλοκάρει.
Στο 67′ το πλασέ του Βουκελάτου έδιωξε με δυσκολία ο Σκαφίδας.
Στο 73′ το νέο πλασέ του Αμπαφού έδιωξε σε κόρνερ ο Σκαφίδας.
Στο 74′ από το γύρισμα Τσίτσαρη ο Μπαστιάνος έκανε το πλασέ το οποίο πέρασε άουτ.

ΓΚΟΛ! 2-2: Στο 89′ από τη σέντρα του Βλαχομήτρου από δεξιά, ο Φουρλάνος με “τακουνάκι” έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα.

Στο 92′ ο Κολλάς τροφοδότησε τον Σταμάτη, αυτός έκανε το σουτ από τα αριστερά της μεγάλης περιοχής όμως μπλόκαρε ο Γιάννης Ψαρράς.

ΓΚΟΟΟΟΟΟΛ! 2-3: Και πάλι από φάουλ, ο Αντριάνο Σκεντεράι το εκτέλεσε πλασαριστά και ο Θέμης Κεφαλάς “μπουμπούνισε” έναν “κεραυνό” στέλνοντας τη μπάλα στα δίχτυα!

Η διαιτησία: Τσιοφλίκη (Λάρισας). Βοηθοί: Δεδικούσης – Παραφέστας (Λάρισας). 4ος διαιτητής: Αλιάγας (Δυτ. Αττικής). Την κίτρινη κάρτα αντίκρισε ο Χοτζάλι (Αιγάλεω).
ΑΙΓΑΛΕΩ (Θ. Γράφας): Σκαφίδας, Μπούσης (70′ Πεχλιβανόπουλος), Παπανικόλας, Φουρλάνος, Χοτζάλι (46′ Νικολακόπουλος), Τσίτσαρης, Πολυχρόνης, Ραμίρεζ (61′ Σταματής), Κωστανάσιος (70′ Μπαστιάνος) , Τσιλιγκίρης (74′ Βλαχομήτρος), Κολλάς
ΕΠΙΣΚΟΠΗ (Κ. Ανυφαντάκης): Ψαρράς, Κεφαλάς, Νταμπίζας, Πολίτης, Παπαδόπουλος, Σκεντεράι, Τσιλεδάκης, Αμπαφού (83′ λ. τρ Καφετζής), Κούτσιας, Σταθόπουλος (82′ Τζωρτζινάκης), Βουκελάτος (74′ Αραμπατζής).

“Ευχαριστούμε την ΠΑΕ Αιγάλεω”

“Η ΠΑΕ Επισκοπή ευχαριστεί την ΠΑΕ Αιγάλεω και προσωπικά τον πρόεδρό της κ. Άρη Παλτόγλου για την άψογη φιλοξενία που επιφύλαξε στην αποστολή της ομάδας μας.

Ήταν μια μεγάλη νίκη απέναντι σ’ έναν εξαιρετικό αντίπαλο κι αυτό που την κάνει ακόμη πιο αναγνωρίσιμη ήταν το χειροκρότημα των φιλάθλων του Αιγάλεω προς την ομάδα μας για την προσπάθεια που κατέβαλλε στον αγωνιστικό χώρο.”