ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΠΣΡ: Κακό α’ ημίχρονο, απίστευτο come back στην επανάληψη για την Επισκοπή 2010
![ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΠΣΡ: Κακό α’ ημίχρονο, απίστευτο come back στην επανάληψη για την Επισκοπή 2010](https://episkopifc.gr/wp-content/uploads/2020/10/episkoph-poseidonas.jpg)
Ένα αγγλικό σκορ γράφτηκε στο γήπεδο «Θεόδωρος Βαρδινογιάννης», στο πλαίσιο της 3ης και τελευταίας αγωνιστικής της α’ φάσης του κυπέλλου ΕΠΣΡ. Η Επισκοπή 2010 αποκλείστηκε από τη συνέχεια ολοκληρώνοντας τις υποχρεώσεις της χάνοντας από τον Ποσειδώνα με σκορ 5-4.
Επρόκειτο για ένα ματς με ωραίο ρυθμό, μ’ ένα σαφώς κακό ημίχρονο για την ομάδα μας αλλά με μια τρελή εξέλιξη ως το φινάλε γιατί, παρά το γεγονός ότι η ομάδα μας βρέθηκε πίσω με σκορ 5-1, όχι μόνο δεν τα παράτησε αλλά επέστρεψε αφιονισμένα μειώνοντας στο γκολ.
Το 0-1 ήρθε στο 22’ από τον Ποσειδώνα με σκόρερ τον Μαρινάκη ενώ το 0-2 έκανε ο Ν. Αποστολάκης στο 32’. Στο 36’ η ομάδα μας μείωσε με τον Νούρτσε αλλά στο 45’ ήρθε το 1-3 από τον Χρυσανθίδη.
Στο 58’ ο Ν. Αποστολάκης διεύρυνε το σκορ στο 1-4 και ακόμη πιο πολύ στο 65’ ο Βλαστός.
Εκεί λειτούργησε προφανώς ο ποδοσφαιρικός εγωισμός των παικτών μας που, αρχικά μείωσαν σε 2-5 με τον Κιόσε για να έρθει το 3-5 από τον Πεκίνι στο 73’. Στο 83’ ο ίδιος παίκτης σημείωσε το 4-5 και το ματς, στο τέλος λίγο έλειψε να έρθει στην ισοπαλία.
ΕΠΙΣΚΟΠΗ 2010 (Γιαννάκης): Τσάλαγγας, Κιόσε, Κάλφι, Φραγκιαδάκης, Καφετζής, Νούρτσε, Νίκολα, Τραϊτοράκης, Πεκίνι, Νάτσης, Βαρδουνιώτης.