Κρίμα… ισοπαλία 1-1, στο “Ατσαλένιο”

Το προσπάθησε, αιφνιδιάστηκε, ισορρόπησε, ισοφάρισε, έκανε ευκαιρίες αλλά δεν κατάφερε να φτάσει στη νίκη η ομάδα μας μένοντας στο 1-1 μέσα στο «Ατσαλένιο».

Στο α’ ημίχρονο η ομάδα μας είχε την πλήρη πρωτοβουλία των κινήσεων, έκανε σουτ από δεύτερη απόσταση, ζήτησε ένα «χέρι» που δεν δόθηκε εντός περιοχής του ΠΟΑ στο 8’ αλλά προδόθηκε στο 23’ στην πρώτη επίσκεψη των γηπεδούχων στην περιοχή μας. Ο Καρλίτο έκανε το 1-0 αλλά η ισοφάριση ήρθε στο 35’ από τον Γιόρνταν.

Στην επανάληψη ζήτησε το γκολ της νίκης αλλά σταμάτησε μπροστά στον Μανουσάκη.

Στο ματς:
Στο 4’ η σέντρα-σουτ του Σουμπασάκη προσέκρουσε στο οριζόντιο δοκάρι του Μανουσάκη.
Στο 11’ ο Κούρτι εκτέλεσε απευθείας φάουλ για να μπλοκάρει ο Μανουσάκης.
Στο 14’ ο Κούρτι και πάλι σούταρε όμως ο Μανουσάκης έπεσε στη γωνιά του και μπλόκαρε.

ΓΚΟΛ! 1-0: Στο 23’ ο Φραγκιαδάκης κέρδισε πέναλτι από την έξοδο του Νικηφόρου με αποτέλεσμα ο κ. Ταμπουρατζής να καταλογίσει καθυστερημένα το πέναλτι. Εκτελεστής ήταν ο Καρλίτο που σούταρε για να ανοίξει το σκορ.

ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΛ! 1-1:Στο 36’ ο Νάκας είδε ελεύθερο στο β’ δοκάρι τον Γιόρνταν και ο τελευταίος ψύχραιμα, πέρασε τη μπάλα από την κλειστή γωνία ισοφαρίζοντας σε 1-1.

Στην επανάληψη, η πρώτη ευκαιρία χάθηκε στο 50’ από το φάουλ του Σουμπασάκη και την κεφαλιά του Σαββίδη που έφυγε ελάχιστα άουτ.

Στο 58’ διπλή χαμένη ευκαιρία για την ομάδα μας με το καταπληκτικό σουτ του Κούρτι από τα 35μ. που απέκρουσε δύσκολα ο Μανουσάκης και την κεφαλιά του Ρούσση που μπλόκαρε ο τερματοφύλακας των γηπεδούχων.

Στο 75’ ο Κούρτι εκτέλεσε απευθείας φάουλ αναγκάζοντας τον Μανουσάκη να διώξει εντυπωσιακά σε κόρνερ.
Στον εναπομείναντα χρόνο, η ομάδα μας έπαιζε στο μισό γήπεδο τον Ατσαλένιο αλλά δεν έφτασε στο γκολ.

Η διαιτησία: Ταμπουρατζής, Καφεσάκης, Φραγκιαδάκης (Λασιθίου).
ΠΟΑ (Σκύβαλος): Μανουσάκης, Βρεττός, Παπαδομιχελάκης, Πολυζάς, Ρωμανάκης ( 46’ Χατζηανδρέου), Φραγκιαδάκης (81’ Καραγκιοζίδης), Κερμενίδης, Μαζιώτης (68’ Γκούρι), Κάρλος, Καρβελάκης, Πετράκης.

ΕΠΙΣΚΟΠΗ (Στεφανίδης): Νικηφόρος, Νάκας, Σερβιλάκης (88’ Γεωργούλης), Μποτωνάκης, Ρούσσης, Χαλκιαδάκης (62’ Κεσίδης), Σουμπασάκης, Σαββίδης, Κατσικοκέρης, Κούρτι (78’ Μπανγκούρα), Γιόρνταν (69’ Τζόρνταν).