Κομβική νίκη στους Αρμένους για την Επισκοπή 2010 με 0-2

Μια σημαντική νίκη που θα παίξει μεγάλο ρόλο για την παραμονή της Επισκοπής 2010 στην Α’ ΕΠΣ Ρεθύμνου πέτυχε η ομάδα μας μέσα στους Αρμένους. Οι πιτσιρικάδες του Ράικο Γιάνγιανιν κέρδισαν με 0-2 και απέκτησαν βαθμολογικό προβάδισμα έναντι των αντιπάλων τους.


Παίζοντας συνετά σαφώς πιο ορθολογικά, προηγήθηκαν με ένα όμορφο σε εκτέλεση γκολ-φάουλ του Τσιλεδάκη στο 30’ και αφού διαχειρίστηκαν το υπέρ τους σκορ στο β’ ημίχρονο αλλά και τον χρόνο, σκόραραν στο 88’ με καταπληκτικό νέο τέρμα του Νίκου Κυμιωνή διαμορφώνοντας το τελικό 0-2.

Η διαιτησία: Δασκαλομαρκάκης, Συργούνη (Ρεθύμνου), Σαρής Γ. (Χανίων).
ΟΦ ΑΡΜΕΝΩΝ (Μ. Τριχάκης): Αποστολάκης, Βογιατζάκης (88′ λ.τ. Ι.Π. Γαλερός), Ν. Κολυβάκης, Κοσμίδης, Πενθερουδάκης, Εμιλιάνο, Τσόλας, Μάνσε, Βασαδάκης (46′ Ανυφαντάκης), Μανουσάκης (46′ Γασπαράκης), Κριτσιώτης (46′ Λεονάρντο).
ΕΠΙΣΚΟΠΗ 2010 (Ρ. Γιάνγιανιν): Γκαβρίλοβιτς, Δ. Κλειδής, Ποθουλάκης, Σαββάκης, Καφετζής, Τσιλεδάκης, Τραϊτοράκης, Νάσκοβ, Ν. Κιμιωνής, Δάμο (76′ Τζάρι), Τζωρτζινάκης (88′ Πεκίνι).

Το πρόγραμμα της 16ης αγωνιστικής:
ΟΦ Αρμένων – Επισκοπή 2010 …0-2
Άρης – Ποσειδώνας ……………………0-2
Αστέρας Ρ. – Τάλως Μελ. …………2-0
Λιβάδια – Σπήλι ……………………….0-0
ΕΑΠ – Ερμής Ζ. …………………………2-3
Ψηλορείτης – Ασή Γωνιά ………….1-0
ΠΑΟ Αλφάς – Αστέρας Περ. ……..0-3 α.α.

Η βαθμολογία
Θ. ΟΜΑΔΑ ………..Β. ………Ν-Ι-Η ……Γκολ
1. Αστέρας Ρ. ………..46 ………..15-1-0 ……..71-15
2. Άρης …………………43 ………..14-1-1 ………54-7
3. Τάλως Μ. ………….39 ……….13-0-3 ……..51-12
4. Ασή Γωνιά ………..34 ……….11-1-4 ……..38-20
5. Ερμής Ζ. ……………31 ……….10-1-5 ……..33-28
-. Ποσειδώνας ………31 ……….10-1-5 ……..45-22
7. Αστέρας Π. ……….25 …………7-4-5 ………32-23
8. ΕΑΠ ………………….21 …………7-0-9 ………23-27
9. Ψηλορείτης ………17 …………5-2-9 ……….17-26
10. Σπήλι ……………..13 …………3-4-9 ………12-34
11. Επισκοπή 2010 .10 ………..3-1-12 ……..16-40
12. Λιβάδια ……………9 …………2-3-11 ……..13-45
-. ΟΦ Αρμένων ……..7 ………….2-1-13 …….10-46
14. ΠΑΟ Αλφάς …….– ………….0-0-15 ……….–
* Ο ΠΑΟ Αλφάς έχει αποβληθεί από το πρωτάθλημα

Η επόμενη (17η) αγωνιστική:
Επισκοπή 2010 – Ποσειδώνας
Σπήλι – Άρης
Ερμής Ζ. – Αστέρας Ρ.
Ασή Γωνιά – ΕΑΠ
ΠΑΟ Αλφάς – Λιβάδια
Τάλως Μελιδονίου – ΟΦ Αρμένων
Ψηλορείτης – Αστέρας Περ.

    Σεβόμαστε την ιδιωτικότητά σας

    Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώσουμε την εμπειρία σας στον ιστότοπο episkopifc.gr. Σε αυτά περιλαμβάνονται cookies απαραίτητα για τις βασικές λειτουργίες του δικτυακού μας τόπου. Συμφωνώντας με την χρήση cookies αποδέχεστε την πολιτική χρήσης των δεδομένων σας.