Κ19: Πολύ καλή εμφάνιση / Επισκοπή – Ποσειδώνας 3-2

Ήταν εξαιρετική για κάτι παραπάνω από 50 λεπτά. Για άλλα 15 λεπτά έδειξε χαρακτήρα ομάδας που δεν θα αφήνει ούτε φάση ανεκμετάλλευτη και για τα υπόλοιπα 15′ ένα σύνολο που, ανεξάρτητα με τις μπόλικες αλλαγές που έγιναν, θα προσπαθεί να εξισορροπεί την συνολική της απόδοση. Αυτή ήταν η Επισκοπή Κ19 στο μόλις δεύτερο φιλικό της απέναντι στον Ποσειδώνα (Α’ ΕΠΣΡ) όπου κέρδισε με 2-3 στο γήπεδο “γυπαετών” (πρώην “kido”).

Και εδώ είδαμε ποδόσφαιρο πρωτοβουλίας (το είδαμε σε μεγάλο βαθμό στο β’ ημίχρονο απέναντι στη Δόξα παρά την ήττα με 1-4) για μεγάλο χρονικό διάστημα, είδαμε ωραίες φάσεις, τον αντίπαλο πορτιέρε, Ν. Καλλιαφεντάκη να κατεβάζει τουλάχιστον δύο σουτ από το “Γ”, ανατροπή στο σκορ και γενικώς μια ομάδα που είχε συγκροτημένες μεταβάσεις (αμυντικές ή επιθετικές) σε μεγάλο βαθμό.

Το ματς:

ΓΚΟΛ! 0-1: Στο 14′ ο Ζεοβάνου σούταρε στα σώματα των αμυνομένων και στην επανάληψη ο Βλαστός με ” ξερό” διαγώνιο σουτ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα.

ΓΚΟΟΟΟΟΟΛ! 1-1:
Στο 28′ ο Τσιλεδάκης ξεκίνησε μια καταπληκτική ατομική ενέργεια, τού έγινε φάουλ το οποίο σωστά δεν καταλόγισε ο διαιτητής καθώς δόθηκε πλεονέκτημα και στη συνέχεια της φάσης, ο Καφετζής έδωσε ιδανική πάσα στον Τζωρτζινάκη που με τη σειρά του ψύχραιμα, “έσκαψε” στην έξοδο τον Καλλιαφεντάκη και έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα.

Στο 34′ από ο φάουλ του Μαρινάκη δημιουργήθηκε σύγχυση, ο Βλαστός σούταρε δυνατά από κοντά “σημαδεύοντας” το οριζόντιο δοκάρι.

ΓΚΟΟΟΟΟΟΛ! 2-1: Ο Άντριαν Πεκίνι με ωραία ενέργεια ανάγκασε τον αντίπαλό του να τον “γκρεμίσει” εντός περιοχής και το πέναλτι ήταν οφθαλμοφανές. Ο “παθών” πήρε τη μπάλα, την έστησε στην άσπρη βούλα και ψύχραιμα έστειλε τη μπάλα στην γωνία δίνοντας προβάδισμα στην ομάδα μας!

ΓΚΟΟΟΟΟΟΛ! 3-1: Στο 76′ έπειτα από εκτέλεση κόρνερ, ο Τσιλεδάκης έγινε αποδέκτης της μπάλας κι αφού “έσκασε” μια καταπληκτική τρίπλα σ’ έναν αντίπαλό του, σούταρε λίγο μπροστά από το πέναλτι στέλνοντας τη μπάλα στο αριστερό “Γ” της εστίας του Καλλιαφεντάκη.

ΓΚΟΛ! 3-2: Στο 78′, ο Κουνδουράκης με ωραία κεφαλιά-“ψαράκι” έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα.

Καλές στιγμές για την ομάδα μας να σκοράρει είχαν οι: έξω αριστερά (8′) και Αλεξάκης (13′), Τζωρτζινάκης (30′), Τσιλεδάκης (75′).

ΕΠΙΣΚΟΠΗ (Καραδάκης): Τσαλάγγας, Αγγελόπουλος, Τσιλεδάκης, Σέχου, Τραϊτοράκης, Τζιαμτζίου, Νιώρας, Οργκίτο, Καφετζής, Φραγκαδάκης (22′ Μεργέμογλου), Τζωρτζινάκης,
Στην επανάληψη έπαιξαν και οι: Τσίτσος, Πετράκης, Κανανάι, Πεκίνι, Κιαφόκου, Κοτζαμπασίδης, Παπαπαναγιώτου, Καραγιάννης Π., Βαρδουνιώτης, Αλεξάκης.
ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ (Κοζανίδης): Καλλιαφεντάκης, Σπανίδης, Παυλάκης, Ψαλιδάκης, Χρυσανθίδης, Μαρινάκης, Ζεοβάνου, Βλαστός, Στέλικος, Κούσμινας, Πλεύρης.
Στην επανάληψη αγωνίστηκαν και οι: Σηφάκης, Αποστολάκης, Κάββαλος, Νικολακάκης A. Γ., Νικολακάκης Θ.Γ., Πετρογιαννάκης, Καριλάκης, Ανδρουλιδάκης.