Ήττα για τους Νέους μας με 1-2 από τα Χανιά (Κι όμως μπορούσαν τουλάχιστον την ισοπαλία…)

Το πρώτο εντός έδρας ματς για τη SL2 των Νέων δεν συνδυάστηκε με θετικό αποτέλεσμα. Όπως και πέρυσι, έτσι και φέτος η ομάδα Κ19 της Επισκοπής μας ηττήθηκε στο “Θεόδωρος Βαρδινογιάννης” από τα Χανιά με 1-2 μολονότι πήρε το προβάδισμα στο 11′ με τον Κώστα Αλεξάκη.

Πλήρωσε τα λάθη που έκανε στην άμυνα ενώ στο β’ ημίχρονο, στην πρώτη αντεπίθεση των Χανίων δέχθηκε το δεύτερο τέρμα που ήταν και το κομβικό.

Παρά το γεγονός ότι δεν πήγαν τα πράγματα όπως θα ήθελε ο κ. Καραντάθας καθώς χάθηκε ένα ολόκληρο ημίχρονο (α’), και ευκαιρίες είχε η ομάδα μας για να ισοφαρίσει ή και να κερδίσει στο τέλος.

Το ματς:

ΓΚΟΟΟΟΟΛ! 1-0: Στο 11′ ο Αλεξάκης με υπέροχη προσπάθεια και πλασέ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα ανοίγοντας το σκορ.

Στο 13′ ο Μπίτι πλάσαρε τον Χεμπάι όμως, πρώτα ο πορτιέρε της ομάδας μας και έπειτα ο Αργύρης Καραγιάννης έδιωξαν πριν η μπάλα περάσει την τελική γραμμή.
Στο 15′ ακυρώθηκε γκολ των Χανίων με τον Μπίτι να σημειώνεται σε θέση οφσάιντ.
Στο 26′ ο Αλεξάκης αν και βρέθηκε σε πλεονεκτική θέση να σούταρε όπως θα ήθελε.

ΓΚΟΛ! 1-1: Στο 42′ ο Σταματάκης σούταρε σχεδόν από τη γωνία της μεγάλης περιοχής κι έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα ισοφαρίζοντας…
Στο 43′ ο ίδιος παίκτης είχε πολύ καλό σουτ το οποίο έφυγε λίγο άουτ.

Στο β’ ημίχρονο, αρχικά η ομάδα μας δεν σκόραρε κι αμέσως στην επόμενη φάση δέχθηκε δεύτερο τέρμα.
Στο 53′ ο Μέτα έκλεψε τη μπάλα μέσα στην αντίπαλη περιοχή και έστρωσε στον Κ. Αλεξάκη ο οποίος σούταρε από πολύ καλή θέση διαγώνια στέλνοντας τη μπάλα ελάχιστα άουτ.

ΓΚΟΛ! 1-2: Στο 55′ ο Λεωνίδας Κουκουράκης βγήκε απέναντι στον Χεμπάι και με πλασέ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα.

Στο 58′ το σουτ του Μπαλλίου είναι καλό αλλά άστοχο.

Στο 73′ ο Μέτα θέλησε να  πλασάρει τον Μπερβανάκη όμως ο πορτιέρε των Χανίων απομάκρυνε σωτήρια.

Στο 76′ το σουτ του Πεκίνι ήταν στον στόχο αλλά δεν ήταν τόσο δυνατό με τον Μπερβανάκη να μπλοκάρει.

Στο 82′ η ομάδα μας ζήτησε πέναλτι σε ανατροπή του Πεκίνι στην περιοχή των Χανίων και στην αντεπίθεση ο Κουκουράκης Λ. σούταρε από ιδανική θέση άστοχα.

Στο 84′ η καλή ενέργεια του Μέτα δεν είχε ανάλογο τελείωμα με το αριστερό σουτ να περνάει πάνω από τα δοκάρια του Μπερβανάκη.

Στο 87′ ο Πεκίνι απέναντι στον Μπερβανάκη ανάγκασε τον πρώην πορτιέρο της ομάδας μας στην απόκρουση του αγώνα.

Στο 88′ από την εκτέλεση κόρνερ του Λέκα, ο Πεκίνι κέρδισε την κεφαλιά έστειλε τη μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι.

Στο 90′ ο Κουκουράκης Λ., βρέθηκε απέναντι στον Χεμπάι όμως ο νεαρός τερματοφύλακας της ομάδας μας απόκρουσε σωτήρια.

Στο 92′ η προβολή του Πεκίνι αποκρούστηκε και πάλι σωτήρια από τον Μπερβανάκη.

Η διαιτησία: Καλυβιανάκης (Ρεθύμνου). Βοηθοί: Βαρβαντάκης (Ρεθύμνου), Κελαϊδής (Ρεθύμνου). Παρατηρητής: Δοκιμάκης (Χανίων)
ΕΠΙΣΚΟΠΗ (Καραντάθας – Δρακάκης): Χεμπάι, Νιώρας, Καραγιάννης Αρ. (87′ Καραγιάννης Π.), Μεργέμογλου, Μέτα, Τραϊτοράκης, Πεκίνι, Λέκα, Κανανάι (62′ Τζουγανάκης), Αλεξάκης, Κοτζαμπασίδης.
ΧΑΝΙΑ (): Μπερβανάκης, Μάγγος, Νίκας (77′ Βενέτης), Γκολόση, Κουκουράκης Μ., Χαλίι, Μπίτι, Μπαλλίου, Κουκουράκης Λ. Σταματάκης, Τσούτσης (86′ Καπαράκης).