Ήττα για την ομάδα μας / Επισκοπή – Ιωνικός 1-2

Τελικά, η ομάδα μας δεν κατάφερε να κλείσει με τον απόλυτο τρόπο τη χρονιά.

Στο ΔΑΚ Γάλλου «Π. Βαρδινογιάννης» γνώρισε την ήττα με 1-2 από τον Ιωνικό, σκορ που διαμορφώθηκε από το α’ ημίχρονο.Δυστυχώς, η Επισκοπή δέχθηκε δύο τέρματα στις τρεις ευκαιρίες που δημιούργησε η ομάδα του Ιωνικού και παρέμεινε έτσι στους 18 βαθμούς.

Το ματς ήταν δυναμικό σ’ έναν βαρύ αγωνιστικό χώρο. Το σκορ άνοιξε ο Παγοσιάν στο 36’, η Επισκοπή έφτασε στο γκολ με τον Κατσικοκέρη στο 39’ όμως αυτό ακυρώθηκε από τον κ. Μανδαλενάκη με τη σύμφωνη γνώμη του κ. Γαρεφαλάκη και παρ’ ότι ισοφάρισε σε 1-1 με πέναλτι του Κατσικοκέρη δύο λεπτά αργότερα, στο τρανζίσιον κι ενώ όλοι είχαν πέσει πάνω στον Σέχου (τραυματίστηκε στη μύτη) δέχθηκε το γκολ από τον Σάμιο στο 45!

Το ματς:

Στο 11’ η σέντρα του Καλλέργη βρήκε τον Ατματζίδη που πήρε την κεφαλιά στέλνοντας τη μπάλα πάνω από τα δοκάρια του Κελαϊδή.

Στο 12’ το πολύ δυνατό σουτ του Σερβιλάκη φεύγει λίγο πάνω από την εστία του Κουρεπίνη.

ΓΚΟΛ! 0-1: Στο 36’ ο Ιωνικός κέρδισε τη μπάλα στο κέντρο και ο Παγοσιάν από έξω δεξιά μπήκε στην περιοχή και σούταρε εντός περιοχής με τη μπάλα να κοντράρει πάνω στον Ρούσση και να καταλήγει στα δίχτυα.

Στο 39’ η ομάδα μας σκόραρε με τον Κατσικοκέρη όμως το γκολ ακυρώθηκε ως οφσάιντ.

ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΛ! 1-1: Ο Δημακάκης με προβολή ανέτρεψε τον Σέχου. Ο κ. Μανδαλενάκης καταλόγισε το πέναλτι και ο Ν. Κατσικοκέρης ευστόχησε!

ΓΚΟΛ! 1-2: Στο 45’ ο Ιωνικός βγήκε στην αντεπίθεση και ο Σάμιος έπιασε ένα εντυπωσιακό βολ-πλανέ από το ύψος της μεγάλης περιοχής κι έστειλε τη μπάλα να χτυπήσει πρώτα στο κάθετο δοκάρι κι έπειτα να καταλήξει στην εστία του Κελαίδή.

Στην επανάληψη, η ομάδα μας πίεσε, έχασε ευκαιρίες αλλά δεν κατάφερε να πετύχει έστω το γκολ της ισοφάρισης.

Στο 51’ από τη σέντρα του Πήλιου, το απευθείας μονοκόμματο σουτ του Σερβιλάκη πέρασε σαδιστικά δίπλα από το αριστερό κάθετο δοκάρι του Κουρεπίνη.

Στο 72’ ο Γεωργούλης άλλαξε πολύ καλά τη μπάλα με τον Ματαραγκάσι, εκείνος μπήκε στην περιοχή και έβγαλε στον Γιόρνταν που σούταρε με δύναμη πιεζόμενος για να αποκρούσει ο Κουρεπίνης.

Η διαιτησία: Μανδαλεάκης, Γαρεφαλάκης, Ι. Δασκαλάκης (ΕΠΣ Ηρακλείου).
ΕΠΙΣΚΟΠΗ (Στεφανίδης): Κελαίδής, Σέχου (42’ λ.τ. Ματαραγκάσι), Σερβιλάκης, Ρούσσης, Γεωργούλης, Πήλιος, Σουμπασάκης (60’ Γιόρνταν), Σαββίδης, Κατσικοκέρης (46’ λ.τ. Κεσίδης), Σωπασής, Μποτωνάκης (81’ Γκιόκας).
ΙΩΝΙΚΟΣ (Αρναούτης): Κουρεπίνης, Πατσατζόγλου, Δημακάκος (45’ λ.τ. Καρέλης), Παγοσιάν, Πλακάς, Γκουτσούλιας, Ατματζίδης, Θέος (92’ Καρυτίνος), Σάμιος, Καλλέργης, Κουϊρουκίδης.