Ήττα για την Επισκοπή, 2-0 από την Καλλιθέα

Το προσπάθησε και πάλι η Επισκοπή μας όμως απέναντι στην Καλλιθέα, μια ομάδα που είναι πρωταγωνίστρια καθ’ όλη τη διάρκεια της χρονιάς, δεν τα κατάφερε. Έχασε με 2-0 στο “Ελ Πάσο” δεχόμενη ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο.
Ήταν ένα χαμηλού ρυθμού ματς όπου η ομάδα μας φρόντιζε να μην απειληθεί από την ομάδα της Αθήνας. Δύο στιγμές όμως στοίχισαν με την πρώτη (20′ με σκόρερ τον Μπουλούλη) μάλιστα να είναι η μοναδική καλή φάση στα πρώτα 60 λεπτά.

Μάλιστα στο β’ ημίχρονο η ομάδα μας κράτησε περισσότερη ώρα μπάλα στην κατοχή της και έψαξε τις αφορμές που της δόθηκαν για να βγει μπροστά. Ασχέτως εάν δεν είχε μεγάλες τελικές, κατάφερε να παρουσιάσει μία αρκετά καλή εικόνα. Το δεύτερο τέρμα ήρθε στο 80′ έπειτα από φάση διαρκείας με σκόρερ τον Καινούριο.

Το ματς:
Στο 13′ ο Τσιντώνης σούταρε, η μπάλα κόντραρε και πέρασε κόρνερ.

ΓΚΟΛ! 1-0: Στο 20′ ο Μπουλούλης με δυνατό μακρινό σουτ (έξω από την περιοχή) έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Ψαρρά.

Στο 53′ το σουτ του Τσιντώνη πέρασε αρκετά πάνω από την εστία του Ψαρρά.
Στο 73′ ο Λουκίνας βρέθηκε απέναντι στον Ψαρρά με τον πορτιέρε της ομάδας μας να αποκρούει διώχνοντας σε κόρνερ.

Στο 78′ ο Λουκίνας ξανανικήθηκε από την έγκαιρη επέμβαση του Ψαρρά σε φάση τετ-α-τετ.
Στο 79′ ο Ψαρράς απέκρουσε το μακρινό σουτ του Ναμπί.

ΓΚΟΛ! 2-0: Στο 80′ μετά από εκτέλεση κόρνερ, οι ποδοσφαιριστές της ομάδας μας δεν κατάφεραν να απομακρύνουν τη μπάλα και ο Καινούργιος από το ύψος της μεγάλης περιοχής έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα.

Στο 89′ ο Λουκίνας έπιασε μια κεφαλιά από το ύψος του πέναλτι με τη μπάλα να βρίσκει το οριζόντιο δοκάρι.

Η διαιτησία: Γιαννούκας (Δωδ/νήσου). Βοηθοί: Κοττόρος (Δωδ/νήσου), Σγουράκης (Πειραιά).
ΚΑΛΛΙΘΕΑ (Σίμος): Βοσνιάδης, Τσιντώνης (57′ Ιωαννίδης), Μπουλούλης, Κύργιας, Βασιλούδης, Λουκίνας, Κυνηγόπουλος, Μπάμπης, Καινούργιος, Βλάχος, Ντεμέτριους (57′ Ναμπί).
ΕΠΙΣΚΟΠΗ (Ανυφαντάκης): Ψαρράς, Κεφαλάς, Νταμπίζας, Πολίτης (86′ Καφετζής), Παπαδόπουλος, Τσιλεδάκης, Αμπαφού (86′ Μπερικάκης), Κούτσιας, Σταθόπουλος (80′ Αραμπατζής), Βουκελάτος (65′ Εμπουέλε), Τζωρτζινάκης (80′ Λέκα).

Τα αποτελέσματα της 25ης αγωνιστικής:
Αιγάλεω – Απόλλων Σμύρνης ….0-0
Καλλιθέα – Επισκοπή …………….2-0
ΠΑΟ Ρουφ – Καλαμάτα ………….0-1

Κυριακή 14 Μαΐου, 15:45
Προοδευτική – Χανιά
Διαιτητής: Τομαράς (Θράκης). Βοηθοί: Αραβίδης (Αθηνών) – Αρμακόλας (Κυκλάδων). 4ος διαιτητής: Αλάμπεης (Αθηνών). Παρατηρητής: Κόκοτου (Αργολίδας).

Δευτέρα 15 Μαΐου, 15:00
ΟΦ Ιεράπετρας – Παναχαϊκή
Διαιτητής: Ρούτσης (Κορίνθου). Βοηθοί: Σπηλιώτης (Κορίνθου) – Τσεχελίδης (Μακεδονίας).4ος διαιτητής: Σταυρουλάκης (Ρεθύμνου). Παρατηρητής: Φουκάκης (Ηρακλείου).

15:15 Κηφισιά-Ολυμπιακός Β
Διαιτητής: Περράκης (Αθηνών). Βοηθοί: Τριανταφύλλου (Αρκαδίας) – Κολλιάκος (Αθηνών). 4ος διαιτητής: Ρεντίφης (Αν. Αττικής). Παρατηρητής: Τριανταφυλλίδης (Δυτ. Αττικής).