Η προσπάθεια έγινε, οι απουσίες μέτρησαν… Ολυμπιακός Β’ – Επισκοπή 3-0

Δεν μπόρεσε να τα καταφέρει στο Ρέντη η ομάδα μας και ηττήθηκε με 3-0 από τον Ολυμπιακό Β’.
Στην αναμέτρηση που αποτελούσε εξ αναβολής για την 16η αγωνιστική της SL2, η ομάδα μας μπήκε στον αγωνιστικό χώρο με σκοπό ένα θετικό αποτέλεσμα όμως, ο Ολυμπιακός Β’ του Άριελ Ιμπαγάσα αποδείχθηκε ένας δύσκολος αντίπαλος.
Οι απουσίες των Θέμη Κεφαλά, Γιώργου Παπαδόπουλου αποδείχθηκαν σημαντικές συνάμα όμως και καταλυτικές.
Οι ερυθρόλευκοι προηγήθηκαν με 1-0 στο 20΄ με τον Μαρίνο ενώ 5 λεπτά πριν ολοκληρωθεί το α’ ημίχρονο σημειώθηκε και δεύτερο τέρμα από τον Βλαχομήτρο.
Στην επανάληψη η ομάδα μας μπήκε πολύ δυνατά, έψαξε ένα τέρμα που θα την έβαζε στο παιγνίδι και πράγματι δημιούργησε κάποιες πεντακάθαρες ευκαιρίες όμως το τρίτο τέρμα των ερυθρολεύκων στο 58′ έβαλε τέρμα στην προσπάθεια αυτή για κάτι θετικό.

Το ματς:
Στο 3′ ο Βλαχομήτρος είχε ένα καλό σουτ το οποίο απέκρουσε ο Ψαρράς.
Στο 11′ ο Μαρίνος σούταρε με το αριστερό από το ύψος της περιοχής για να αποκρούσει ο Ψαρράς σε κόρνερ.
Στο 16′ είχαμε την πρώτη καλή ευκαιρία για την ομάδα μας με το σουτ του Βουκελάτου να αποκρούεται δύσκολα από τον Παπαδούδη σε κόρνερ.

ΓΚΟΛ! 1-0: Στο 20′ από την πάσα του Πινακά, ο Μαρίνος βγήκε τετ-α-τετ με τον Ψαρρά και πλάσαρε στέλνοντας τη μπάλα στα δίχτυα.

Στο 26′ ο Πινακάς σούταρε λίγο άουτ.
Στο 31′ ο Μαυρουδής με σουτ έξω από τη μεγάλη περιοχή έστειλε τη μπάλα να χτυπήσει στο οριζόντιο δοκάρι του Ψαρρά.

ΓΚΟΛ! 2-0: Στο 40′ και πάλι ο Πινακάς πέρασε μια ωραία μπαλιά στον Βλαχομήτρο κι εκείνος απέναντι στον Ψαρρά πλάσαρε σωστά.

Στο 45′ χάθηκε μεγάλη ευκαιρία για την ομάδα μας όταν ο Σταθόπουλος από πλάγια θέση πλάσαρε ελάχιστα άουτ.
Στο 50′ από τη σέντρα του Βουκελάτου, ο Κούτσιας έπιασε μια κεφαλιά με τη μπάλα να περνάει ελάχιστα πάνω από τα δοκάρια του Παπαδούδη.

ΓΚΟΛ! 3-0: Στο 58′ ο νεοεισελθόντας Αργυρίου πέρασε μια κάθετη στον Μαρίνο και ο τελευταίος πλάσαρε, αρχικά στο δοκάρι κι έπειτα η μπάλα κατέληξε στα δίχτυα.

Στο 82′ ο Αμπαφού έπαιξε το “1-2” με τον Αραμπατζή και στο κόψιμο του πρώτου, ο Παπαδούδης πρόλαβε τους Τσιλεδάκη, Τζωρτζινάκη πριν εκείνοι γίνουν επικίνδυνοι για την εστία του.
Στο 90′ ο Κεραμμύδας σούταρε δυνατά όμως ο Ψαρράς μπλόκαρε.

Η διαιτησία: Τζαμουτζαντώνης (Χίου), Αρμακόλλας, Καλλής (Κυκλάδων). 4ος Μπαϊρακτάρης (Αθηνών).
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Ιμπαγάσα Α.): Παπαδούδης, Καλογερόπουλος, Αποστολόπουλος Νίκολιτς, Μαυρουδής (Κωστούλας), Μαρίνος, Ιμπαγάσα Ι. (55′ Αργυρίου) Σαπουντζής (63′ Μουζακίτης), Χρυσόπουλος, Βλαχομήτρος (Κεραμμυδάς), Πινακάς (63′ Λιάτσος).
ΕΠΙΣΚΟΠΗ (Ανυφαντάκης Κ.): Ψαρράς, Πολίτης, Νταμπίζας, Τσιλεδάκης, Κούτσιας, Σκεντεράι, Κρίκλοου, Αραμπατζής (87′ Μπερικάκης), Βουκελάτος (73′ Τζωρτζινάκης), Σταθόπουλος (68′ Εμπουέλε), Αμπαφού.