Η αποστολή για το ματς με τη Νίκη Βόλου

Ολοκληρώθηκε πριν από λίγο (Παρασκευή 25/6, 10.40) η προετοιμασία ενόψει του τελευταίου αγώνα πρωταθλήματος κόντρα στη Νίκη Βόλου (Σάββατο 26/6, 17.00) που θα γίνει στο ΔΑΚ Γάλλου “Παύλος Ι. Βαρδινογιάννης”.
Η περίπου μίας ώρας προπόνηση είχε κομμάτια με ταχύτητες και ένα μικρό οικογενειακό διπλό, αρχικά με περιορισμό επαφών κι έπειτα ελεύθερα. Ωστόσο η ζέστη και η υγρασία που επικρατούσαν (παρ’ ότι η προπόνηση έγινε νωρίς το πρωί) ήταν έντονα στοιχεία που όπως όλα δείχνουν, δεν θα εκλείψουν στο ματς απέναντι στους Βολιώτες.

Δεν είναι λίγοι οι απόντες

Από το απουσιολόγιο της ομάδας μας δεν λείπουν κάποια σταθερά ονόματα όπως, οι τραυματίες, Γιαννιώτης, Τσόφλιος και Βαρουξάκης ενώ την ποινή του θα εκτίσει ο αρχηγός μας Δημήτρης Σουμπασάκης αφού έχει συμπληρώσει 4 κίτρινες κάρτες.
Πρόβλημα στο δεξί του γόνατο συνεχίζει να αντιμετωπίζει ο Φράνκο Λάμτσε και κάνει φυσικοθεραπείες ενώ χθες ένιωσε ενοχλήσεις στη μέση και ο τερματοφύλακας, Νίκος Βουτσελάς.
Έτσι λοιπόν, η αποστολή βγήκε και αποτελείται από τους εξής 19 ποδοσφαιριστές: Δήμιζας, Καλογεράκης, Καραγιάννης, Ανδρικόπουλος, Χρουσιέλ, Ανδρέου, Λάμτσε, Λίμα, Τσιλεδάκης, Κουτάντος, Πολυχρόνης, Γιαννούτσος, Νάνι, Γεωργούσης, Παναγιωτίδης, Τσιριγώτης, Ανυφαντάκης, Τζωρτζινάκης, Καφετζής.

Οι διαιτητές της 18ης και τελευταίας αγωνιστικής:

Σάββατο 26 Ιουνίου 2021, 17:00
Γηπ. “Π.Ι. Βαρδινογιάννης”: Επισκοπή – Νίκη Βόλου
Διαιτητής: Πολυχρόνης (Πιερίας). Βοηθοί: Βρούζος – Μηνούδης (Πιερίας). 4ος διαιτητής: Κρασαγάκης (Ηρακλείου). Παρατηρητής: Κουρκούνας (Λασιθίου).

Δημ. Ασπροπύργου: Απρόπυργος – Ρόδος
Διαιτητής: Τσιοφλίκη (Λάρισας). Βοηθοί: Μάνος (Λάρισας) – Κύριος (Αρκαδίας). 4ος διαιτητής: Κόκορης (Αρκαδίας). Παρατηρητής: Μαράνος (Αθηνών).

Γηπ. Παραλίας: Καλαμάτα – Ιάλυσος
Διαιτητής: Αντωνίου (Αν. Αττικής). Βοηθοί: Αρμακόλας (Κυκλάδων) – Καραλής (Ηλείας). 4ος διαιτητής: Καδδάς (Αχαΐας). Παρατηρητής: Κυρίου (Αρκαδίας).

Γηπ. ΣκάλαςΑστέρας Βλαχιώτη – Σαντορίνη
Διαιτητής: Βλάχος (Αν. Αττικής). Βοηθοί: Κάλλης (Αν. Αττικής) – Χριστοδούλου (Ημαθίας). 4ος διαιτητής: Στάμος (Αθηνών). Παρατηρητής: Μπερσής (Αρκαδίας).

Γηπ. “Στ. Μαυροθαλασσίτης”: Αιγάλεω – Καλλιθέα
Διαιτητής: Μπακογιάννης (Αθηνών). Βοηθοί: Μαυραντωνάκης Α. – Δασκαλάκης Α. (Ηρακλείου). 4ος διαιτητής: Κατοίκος (Αθηνών). Παρατηρητής: Μάνθος (Αχαΐας).

    Σεβόμαστε την ιδιωτικότητά σας

    Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώσουμε την εμπειρία σας στον ιστότοπο episkopifc.gr. Σε αυτά περιλαμβάνονται cookies απαραίτητα για τις βασικές λειτουργίες του δικτυακού μας τόπου. Συμφωνώντας με την χρήση cookies αποδέχεστε την πολιτική χρήσης των δεδομένων σας.