Η 3η μας ήττα ήρθε στο Ελ Πάσο (Καλλιθέα – Επισκοπή 2-0)

Δεν τα κατάφερε η ομάδα μας μέσα στο “Ελ Πάσο” γνωρίζοντας την ήττα με 2-0. Το σκορ διαμορφώθηκε στο β’ ημίχρονο και μετά το 68′ (68′ Καββαδίας, 75′ Σταύρου) αφού προηγουμένως οι ποδοσφαιριστές μας έδειξαν ότι μπορούσαν να είναι αυτοί που θα μπορούσαν να φτάσουν πρώτοι στο γκολ.
Η φάση του 26′ όπου ο Τσιριγώτης σωριάζεται στο έδαφος σηκώνει πολλή συζήτηση… Όπως επίσης και ένα φάουλ του Ένγκουεμ στο 55′ όπου ήταν για κάρτα και ο κ. Τζαμουντζαντώνης αρνήθηκε να του τη βγάλει. Αν το έπραττε (βλ. σχετική ανακοίνωση) θα ήταν η 2η και θα έπαιρνε την άγουσα για τα αποδυτήρια…

Αυτή η ήττα ήταν η 3η μας στο πρωτάθλημα…

Το ματς:

Στο 25′ ο Τσιριγώτης βρέθηκε σε καλή θέση για να κάνει το σουτ όμως τον ανέκοψε ο Καλύβας την τελευταία στιγμή.

Στο 26′ ο Τσιριγώτης μαρκάρεται αντικανονικά μέσα στην αντίπαλη περιοχή από τον Καλύβα όμως δεν καταλογίζεται το πέναλτι.

Στο 43′ ο Μουσταφίδης μοίρασε στον Μαρουκάκη κι εκείνος με τη σειρά του στον Στούπη ο οποίος σούταρε και η μπάλα πέρασε λίγο άουτ.

Στο 45′ ο Λίμα βρέθηκε σε πλεονεκτική θέση μέσα στην περιοχή όμως δεν έκανε το κοντρόλ κι έτσι οι αμυντικοί έδιωξαν.

Στο 2ο λεπτό των καθυστερήσεων ο Στούπης επιχείρησε ένα όμορφο σουτ έξω από την περιοχή ομως ο Δήμιζας μπλόκαρε με ωραία προσπάθεια.

Στην επανάληψη το ματς είχε ρυθμό. Η Επισκοπή μας ήταν πάντοτε επικίνδυνη στο τραζνίσιον όμως και, η Καλλιθέα το γκολ το πέτυχε από μία τέτοια φάση.

ΓΚΟΛ! 1-0: Ήταν το 68′ όταν ο Παπαγγελής έτρεξε στην αντεπίθεση, εν συνεχεία μοίρασε στον Μαρουκάκη κι εκείνος “σέρβιρε” στον Καββαδία για να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα.

Η ομάδα μας θέλησε να αντιδράσει και στο 71′ από τη σέντρα του Λίμα, ο Τσιριγώτης έπιασε την κεφαλιά με τη μπάλα να καταλήγει λίγο άουτ.
Στο 75′ από τη σέντρα του Καραγιάννη, ο Τσιντώνης έπιασε την κεφαλιά με την ίδια κατάληξη.

ΓΚΟΛ! 2-0: Στο 78′ ο Σταύρου με απευθείας εκτέλεση φάουλ σκοράρει το δεύτερο τέρμα των γηπεδούχων.

Στο 85′ και πάλι ο Σταύρου εκτέλεσε απευθείας ένα νέο φάυυλ “σημαδεύοντας” το δοκάρι του Δήμιζα.

Η διαιτησία: Τζαμουτζαντώνης (Χίου). Βοηθοί: Παγούρας – Δελής (Βοιωτίας). 4ος διαιτητής: Ντάουλας (Δυτ. Αττικής).
ΚΑΛΛΙΘΕΑ (Γ. Τάτσης): Πάντος, Χοτζάλι (71′ Καραγιάννης), Καλύβας, Μουσταφίδης, Κρητικός, Καντέ, Τσιντώνης, Μαρουκάκης (71′ Σταύρου), Ενγκουέμ (56′ Καββαδίας), Στούπης (90′ Βασιλειάδης), Παπαγγελής (90′ Παντελίδης).
ΕΠΙΣΚΟΠΗ (Γ. Βέλιτς): Δήμιζας, Ανδρικόπουλος, Ανδρέου, Παναγιωτίδης, Πολυχρόνης, Σουμπασάκης (76′ Γεωργούσης), Λίμα, Νάνι, Τσιριγώτης, Γιαννιώτης (8′ λ.τ. Χρουσιέλ), Τσόφλιος (46′ Βαρουξάκης).