ΕΠΙΣΚΟΠΗ 2010: Άνετη φιλική νίκη στο Σπήλι (0-5) – Η δύσκολη κλήρωση στο κύπελλο ΕΠΣΡ

Πολύ δυνατή μα και σαφώς πιο έτοιμη εμφανίστηκε η ομάδα μας στο Σπήλι στο φιλικό που έδωσε απέναντι στην ομάδα του Αγίου Βασιλείου.

Το τελικό σκορ (0-5) αντικατοπτρίζει την πάσα αλήθεια αφού η ομάδα μας ευτύχησε να ανοίξει το σκορ με τον Σαββάκη και ως το τέλος του ημιχρόνου να σημειώσει άλλα τρία τέρματα, δύο με τον Νίκο Κιμιωνή κι ένα με τον νεοαποκτηθέντα Βλαχόπουλο.
Στην επανάληψη, ο Τσιλεδάκης σημείωσε το γκολ με το οποίο διαμορφώθηκε το τελικό αποτέλεσμα.

ΕΠΙΣΚΟΠΗ 2010 (Γασπαράκης Β.): Γκαρβρίλοβιτς, Μαργαρώνης, Κλειδής, Ποθουλάκης, Βλαχόπουλος, Κιμιωνής Γ., Κιμιωνής, Ν., Τσιλεδάκης, Καφετζής, Σαββάκης, Τζωρτζινάκης.
Στην επανάληψη αγωνίστηκαν και οι: Μπερβανάκης, Τραϊτοράκης Σ., Πετράκης Μ. (υπό δοκιμή), Ποθουλάκης Π., Κιόσε, Γιαχάι, Φραγκιαδάκης.

Όλα τα ματς στην «Θεόδωρος Βαρδινογιάννης»

Βατή έως και δύσκολη χαρακτηρίζεται η κλήρωση του κυπέλλου ΕΠΣΡ για την Επισκοπή 2010 που πραγματοποιήθηκε στην Αγία Γαλήνη (25/8). Η ομάδα μας τοποθετήθηκε στον 2ο όμιλο και τέθηκε αντιμέτωπη σε Τάλως Μελιδονίου, Μέλαμπες και Ποσειδώνα.

Το καλό είναι ότι όλα τα παιγνίδια θα πραγματοποιηθούν στο «Θεόδωρος Βαρδινογιάννης».