Έλειψε και πάλι το εύκολο γκολ / Επισκοπή 2010 – Σπήλι 1-2

Δεν είχε το επιθυμητό αποτέλεσμα η έτερη ομάδα μας, η Επισκοπή 2010 απέναντι στο Σπήλι, στο πρωτάθλημα της ” ΕΠΣΡ όπου ξανάρχισε από τη 19η αγωνιστική. Οι νέοι παίκτες της 2010, αν και το προσπάθησαν μέχρι τέλους δεν κατάφεραν να αποχωρήσουν από το γήπεδο “Θ. Βαρδινογιάννης” με θετικό αποτέλεσμα χάνοντας με 1-2.

Στο α’ ημίχρονο, παρ’ ότι οι ποδοσφαιριστές του Ράικο Γιάνγιανιν είχαν την κυκλοφορία της μπάλας δεν μπόρεσαν να μετουσιώσουν τις προσπάθειές τους σε ένα προβάδισμα.

Στο 13’ το σουτ του Καγκά έκανε τον Μπερβανάκη να αποκρούσει εξαιρετικά.
Στο 16’ ο Τζωρτζινάκης είχε καλό σουτ που έφυγε λίγο άουτ.

ΓΚΟΛ! 0-1: Στο 20’ από τη σέντρα του Μπινιά ο Α. Χριστοφοράκης έπιασε μια ψηλοκρεμαστή κεφαλιά στέλνοντας τη μπάλα στα δίχτυα.

Στο 30’ το Σπήλι είχε δοκάρι με το σουτ του Ντιμιτρίου.

ΓΚΟΟΟΟΟΟΛ! 1-1: Στο 44’ ο Κυμιωνής με καταπληκτικό σουτ από μακριά έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα!

Στην επανάληψη, το Σπήλι έμεινε με 10 παίκτες. Ο Κονδύλης αποβλήθηκε με 2η κίτρινη κάρτα.

Στο 65’ ο Σαββάκης είχε εξαιρετική προσπάθεια πιάνοντας ένα βολέ το σουτ το οποίο απόκρουσε ο Βασίλης Χριστοφοράκης.

ΓΚΟΛ! 1-2: Στο 72’ από το κόρνερ του Γεωργακάκη, ο Μυλωνάκης με καρφωτή κεφαλιά έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα

Στο 73’ ο Τζωρτζινάκης από ιδανική θέση δεν μπορεί να τελειώσει όπως θα ήθελε τη φάση.
Στο 75’ από το κόρνερ του Τζωρτζινάκη η μπάλα απομακρύνθηκε από τους αμυντικούς του Σπηλίου, πήρε ύψος και χτύπησε στο οριζόντιο δοκάρι καταλήγοντας κόρνερ.

Από το εκτελεσμένο φάουλ του Μπινιά, ο Θεοδωρομανωλάκης σούταρε για να αποκρούσει ο Μπερβανάκης,

Στο 88’ ο Θεοδωρομανώλακης σούταρε διαγώνια για να μπλοκάρει ο Μπερβανάκης.

Στο 94’ οι ποδοσφαιριστές της ομάδας μας εκτέλεσαν ένα φάουλ με κομπίνα και ο Δάμο από ιδανική θέση μέσα στην περιοχή σούταρε για να αποκρουστεί η μπάλα σε σώματα αμυνομένων πριν περάσει την τελική γραμμή.

ΕΠΙΣΚΟΠΗ 2010 (Ρ. Γιάνγιανιν): Μπερβανάκης, Σαββάκης, Τραίτοράκης, Ποθουλάκης, Κιόσε, Τσιλεδάκης, Πεκίνι (60’ Τζαίρι), Δάμο, Τζωρτζινάκης, Κυμιωνής, Καφετζής.
ΣΠΗΛΙ (Παπαδάκης): Χριστοφοράκης, Κόνδυλας, Γεωργακάκης, Καγκάς, Σειραγάκης, Ντιμιτρίου, Θεοδωρομανωλάκκης, Μυλωνάκης (90’ Ρουκουνάκης), Μπινιάς, Χριστοφοράκης Α. (67’ Βασιλάκης), Μουστάι (87’ Σταράς).