Δυσκόλεψαν τα πράγματα / Επισκοπή – ΑΟΑΝ 1-3

Δεν τα κατάφερε τελικά η ομάδα μας. Ηττήθηκε με 1-3 στο “Θεόδωρος Βαρδινογιάννης” από τον ΑΟΑΝ που έδειξε πολύ δυνατός κυρίως στις στατικές φάσεις. Μέσα στα πρώτα 45 λεπτά, οι παίκτες μας δέχθηκαν 3 τέρματα, τα δύο από στατικές φάσεις (κόρνερ).
Η ομάδα μας σκόραρε πολύ γρήγορα στο β’ ημίχρονο με τον Οργκίτο Μέτα (47′) και παρ’ όλο που οι Αγιονικολιώτες αγωνίστηκαν κάποια στιγμή με 9 παίκτες (αποβλήθηκαν οι, Καμαρά στο 49′, Πήλιος στο 72′) δεν λύγισαν έχοντας τον τερματοφύλακα Γιώργο Γιαγκιόζη σε καλή μέρα.
Αυτή η ήττα βάζει σε περιπέτειες την ομάδα μας αφού έμεινε στην 13η θέση στην βαθμολογία ενώ απομένουν 4 αγωνιστικές. Ο συντελεστής της παραμονής ανεβαίνει κατά πολύ με αποτέλεσμα, η Επισκοπή μας να ψάχνει 7 ως 9 βαθμούς στη συνέχεια απέναντι σε Φωστήρα (εντός), ΠΟΑ (εκτός), Πανιώνιο (εντός), Χαϊδάρι (εκτός).

Το ματς:
Στο 6΄ ο Κάμερον ελίχθηκε έξυπνα και σούταρε για να περάσει η μπάλα λίγο άουτ.
Στπ 8΄ το σουτ του Καμαρά μπλόκαρε με διπλή προσπάθεια ο Ψαρράς.
Στο 10′ ο Σένκα εκτέλεσε ένα φάουλ όπου ο Τσανάι έκανε την κεφαλιά αλλά ο Ψαρράς αντέδρασε πολύ καλά.
Στο 13′ ο Μέτα κινήθηκε έξυπνα και σούταρε από το ύψος της μεγάλης περιοχής με τον Γιαγκιόζη να αποκρούει.

ΓΚΟΛ! 0-1: Στο 14΄ Σενκα εκτέλεσε εξαιρετικά ένα κόρνερ, ο Ψαρράς έδιωξε δύσκολα με τη βοήθεια του οριζοντίου δοκαριού και ο Νοκάι που κυνήγησε τη φάση έστειλε από κοντά τη μπάλα στα δίχτυα.
Στο 15΄ ο Κατσικοκέρης έβγαλε μια σέντρα για να πιάσει ένα γυριστό σουτ ο Αποστολόπουλος και ο Ψαρράς να αποκρούει δύσκολα.

ΓΚΟΛ! 0-2: Στο 23΄ ο Τσανάι έβγαλε μια μετρημένη σέντρα και ο Φουκαράκης με κεφαλιά έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα.
Στο 40΄ ο Νοκάι είχε συρτό διαγώνιο σουτ με τη μπάλα να βρίσκει στο κάθετο δοκάρι και να καταλήγει άουτ.

ΓΚΟΛ! 0-3: Στο 45+1΄ από νέα εκτέλεση κόρνερ του Σένκα, ο Χριστογιάννης έπιασε την κεφαλιά και η μπάλα κατέληξε στα δίχτυα.
Με την έναρξη του β΄ ημιχρόνου η ομάδα μας μείωσε στο σκορ, πίεσε αλλά δεν κατάφερε να επιστρέψει στο παιγνίδι.

ΓΚΟΟΟΟΟΟΛ! 1-3: Στο 47΄ ο Μέτα με ιδανικό πλασέ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα κι έδωσε ελπίδα για το υπόλοιπο του αγώνα.
Αυτό έγινε πιο έντονο όταν στο 49΄, οι φιλοξενούμενοι έχασαν με κόκκινη κάρτα (2η κίτρινη) τον Καμαρά για αντικανονικό μαρκάρισμα.
Στο 59΄ το συρτό σουτ του Μπάρο έδιωξε δύσκολα ο Γ. Γιαγκιόζης.
Ο ΑΟΑΝ έμεινε με 9 παίκτες στο 72′ μετά την αποβολή του Πήλιου, δυο λεπτά μετά την είσοδό του στο ματς.
Στο 73΄ ο Γ. Γιαγκιόζης είχε μια καθοριστική απόκρουση με τα πόδια στο τετ-α-τετ που είχε με τον Χάιδο.

Η διαιτησία: Μαρανός (Αθήνας), Καραγιάννης, Πλάκας (Δυτ. Αττικής).
ΕΠΙΣΚΟΠΗ (Γ. Κόλτζος): Ψαρράς, Χάιδος, Συμεωνίδης, Μεργέμογλου (85΄ Ζαχαράκης), Μπάρο, Γεωργιακάκης (46΄ Κουκούλης), Μέτα, Πάτας, Λέκα, Κεφαλάς, Κάμερον
ΑΟΑΝ (Νεκτ. Στάθης): Γιαγκιόζης, Δολαψάκης, Μουστάκης, Χριστογιάννης, Τσανάι, Νοκάι (70΄ Πήλιος), Σένκα (78΄ Πλουσής), Φουκαράκης, Καμαρά, Αποστολόπουλος (54΄ Καρλίτος), Κατσικοκέρης