Δύο πρόσωπα σε δύο ημίχρονα… Επισκοπή – Γιούχτας 3-2

Η Επισκοπή μας εμφάνισε δύο πρόσωπα, ένα μέτριο στο α’ 45λεπτο κι ένα “γεμάτο” ενέργεια με 3 γκολ στο β’.

Το φιλικό με τον Γιούχτα ολοκληρώθηκε με νίκη 3-2 στο “Παύλος Βαρδινογιάννης” με την ομάδα μας να δέχεται δύο “κρύα” τέρματα στο α’ ημίχρονο στο 6′ και στο 45′ και στην επανάληψη έβγαλε ενέργεια, έβγαλε, εγωισμο και έφτασε στη νίκη με γκολ των Κρίκλοου, Κεφαλά (73′) και Σταθόπουλου (82′ πεν.).

Το ματς:

ΓΚΟΛ! 0-1: Στο 6′ ο Στακάκης βγήκε από δεξιά έβγαλε σέντρα στη μικρή περιοχή εκεί όπου ο Δωμάτας μ ένα βολ-πλανέ έστειλε την μπάλα στο πλαϊνό δίχτυ.

Στο 18′ Εμπουέλε με προσωπική ενέργεια θέλησε να σουτάρει με δύναμη από το ύψος της μεγάλης περιοχής, η μπάλα κόντραρε και πέρασε με δύναμη κόρνερ.
Στο 41′ ο Λίτσκας βγήκε απέναντι στον Καλογεράκη όμως ο τερματοφύλακας της ομάδας μας απέκρουσε σωτήρια.

Στο 43” από την ωραία σέντρα του Τάτση ιο Χοβανισιάν σηκλωθηκε ψηλά και με κεφαλιά θέλησε να σκοράρει όμως ο Κόλλιας απέκρουσε καταπληκτικά.

ΓΚΟΛ! 0-2: Στο 45′ από την ιδανική συνεργασία Κορνιλάκη l- Λίτσκα, ήρθε το δεύτερο γκολ για την ομάδα του Γιούχτα με  πλασέ του τελευταίου

Στο 48′ Νύκταρης δεν έπιασε το σουτ έτσι όπως θα ήθελε και η μπάλα σταμάτησε στην αγκαλιά του Καλογεράκη.

Στο 55′ από τη πάσα του Σταθόπουλου ο Χοβανισιάν σούταρε με δύναμη από το ύψος του πέναλτι για να κοντράρει η μπάλα σε σώμα αμυνομένου και να καταλήξει κόρνερ.

ΓΚΟΟΟΟΛ! 1-2: Στο 65′ ο Κρίκλουο με προσωπική ενέργεια έφτασε στο ύψος της περιοχής και σούταρε συρτά για να στείλει την μπάλα στα δίχτυα.

ΓΚΟΟΟΟΛ!2-2; Στο 73′ από την όμορφη εκτέλεση του Σαμουρκοσάβι ο Κεφάλας πήδηξε ψηλά στο β’ δοκάρι και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα!

Στο 75′ διπλή χαμένη ευκαιρία για την ομάδα μας με τον Κρίκλοου να σουτάρει δύο φορές και τον Μανώλη Χρήστου να αποκρούει αντίστοιχες.

ΓΚΟΟΟΟΛ! 3-2: Στο 82′ ο Κέιν Κρίκλοου ανατράπηκε εντός περιοχής και ο ρέφερι Σταυρουλάκης καταλόγισε το πέναλτι. Την εκτέλεση ανέλαβε ο Σταθόπουλος που με ωραίο τρόπο έστειλε από τη μία του Χρήστού και από την άλλη την μπάλα σκοράροντας για την ανατροπή.

Η διαιτησία: Ρ. Σταυρουλάκης, Δασκαλομαρκάκης, Βλαχάκης.
ΕΠΙΣΚΟΠΗ (Γουίλαρντ): Καλογεράκης, Πετράκης (80′ Ρόβου), Τάτσης (46′ Κούτσιας), Κεφαλάς, Λάμτσε, Ουοττάρα (46 Σκεντεράι), Σαμουρκοσάβι, Κρίκλοου, Αμπαφού, Εμπουέλε (46′ Σταθόπουλος), Χοβανισιάν (80′ Σουλειμάν).
ΓΙΟΥΧΤΑΣ: Κόλλιας, Τζανής (75′ Κεφαλούκος), Γιαλλούσης, Πλουσής, Κοντογιάννης, Στακάκης, Κορνιλάκης, Δωματάς, Νύκταρης, Λίτσκας, Ροβύθης.

Το επόμενο φιλικό έχει οριστεί για την Τετάρτη 31/8 στο ΔΑΚ Γάλλου “Π. Βαρδινογιάννης” απέναντι στον Άρη Ρεθύμνου (Α’ ΕΠΣΡ).