Δυο πρόσωπα η Επισκοπή Κ20 / Γεμάτο ματς με ήττα 5-3 από τον Αστέρα Ρεθύμνου

Ένα πλούσιο σε φάσεις και γκολ φιλικό ματς διεξήχθη στο γήπεδο της Σοχώρας το βράδυ του Σαββάτου (8/10) εκεί όπου η ομάδα των Νέων (Κ20) ηττήθηκε με 5-3 από τον Αστέρα Ρεθύμνου (ομάδα Α’ ΕΠΣΡ που έχει σκοπό τον πρωταθλητισμό).
Η αλήθεια είναι ότι η εικόνα του αγώνα χωρίστηκε σε δύο μέρη,.. Ένα α’ ημίχρονο όπου οι παίκτες του Παναγιώτη Καραντάθα βρίσκονταν πίσω στο σκορ με 3-0 και ένα δεύτερο όπου η ομάδα μας μείωσε σε 3-2 και 4-3 αντίστοιχα δεχόμενη ένα ακόμη τέρμα στο τέλος δείχνοντας ωστόσο πολύ καλά δείγματα επιθετικού ποδοσφαίρου γιατί δημιούργησε κι έχασε πολλές ευκαιρίες για να φτάσει σε περισσότερα τέρματα και επιπλέον δεν έχασε το μυαλό της όταν βρέθηκε να χάνει με 3-0…

Το ματς

ΓΚΟΛ! 1-0: Το ματς δεν ξεκίνησε καθόλου καλά για την ομάδα μας δεχόμενη τέρμα μόλις στο 1ο λεπτό από τον Ρ. Ιμπραχίμι.

ΓΚΟΛ! 2-0: Το ίδιο συνέβη και στο 10′ με το νέο τέρμα του Ρηγάκη έπειτα από ασίστ του Μαρίνοφ.

Και δεν ήταν μόνον αυτό. Στο 22′ και στο 36′ ο Μπερέτης “απάντησε” στα σουτ των Κλειδή και Γύπαρη αντίστοιχα κρατώντας το σκορ σε οριακά επίπεδα.

ΓΚΟΛ! 3-0: Στο 31′ ο Σιόρε βρήκε τον Ρηγάκη, εκείνος έβγαλε την μπαλιά στην πλάτη της άμυνας τον Απ. Κλειδή που βγήκε απέναντι στον Μπερέτη και έκανε το 3-0.

Το β’ ημίχρονο

ΓΚΟΟΟΟΟΛ! 3-1: Στην επανάληψη, η ομάδα μας ωστόσο έδειξε ότι έχει ενέργεια και φυσικά επιλογές απαντώντας σχεδόν με τον ίδιο τρόπο. Μόλις στο 46′ ο Τζωρτζινάκης μείωσε σε 1-3.

ΓΚΟΟΟΟΟΛ! 3-2: Ο Τζωρτζινάκης στο 54′ σούταρε, ο Παπαδάκης απέκρουσε δύσκολα με τη μπάλα να φτάνει στον Αλεξάκη που σούταρε δυνατά και σκόραρε.

ΓΚΟΛ! 4-2: Στο 57′ από λάθος στην άμυνα της ομάδας μας, ο Χριστουλάκης με δυνατό αριστερό σουτ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα.

ΓΚΟΟΟΟΟΛ! 4-3: Η Επισκοπή ξαναμπήκε στο ματς μόλις δύο λεπτά αργότερα όταν ο Ρόβου μετά από εξαιρετική ατομική προσπάθεια ανατράπηκε από τον Αντωνόπουλο. Ο Λέκα ανέλαβε την εκτέλεση και σκόραρε μειώνοντας στο γκολ.

Στο 63′ ο Μπερέτης έπιασε ένα δύσκολο τετ-α-τετ με τον Κλειδή.

ΓΚΟΛ! 5-3: Στο 65′ ο Αντωνόπουλος εκτέλεσε γρήγορα ένα φάουλ και ο Κλειδής που βγήκε απέναντι στον Μπερέτη σκόραρε με κοντινό σουτ.

Η τελευταία φάση ανήκει στην ομάδα μας με τον Τζωρτζινάκη να σουτάρει και τον Παπαδάκη να πραγματοποιεί μια δύσκολη επέμβαση.

Η διαιτησία: Σαρρής, Καλυβιανάκης, Βαρβαντάκης.
ΑΣΤΕΡΑΣ ΡΕΘ. (Ασπρομάτης): Παπαδάκης, Μαραθιανός, Μιχαηλίδης, Σουλειάδης, Αντωνόπουλος, Σιόρε, Κλειδής, Γύπαρης, Μαρίνοφ, Ιμπραχίμι, Ρηγάκης. Στην επανάληψη έπαιξαν και οι: Γερωνυμάκης, Βελονάκης, Τζαγκαράκης, Πολυμίλης, Χριστουλάκης.
ΕΠΙΣΚΟΠΗ Κ20 (Καραντάθας): Μπερέτης, Κώτσιος (64′ Τζουγανάκης), Παπαπαναγιώτου, Καφετζής, Καραγιάννης Π., Τραϊτοράκης, Λέκα (64′ Κοτζαμπασίδης), Μεργέμογλου, Μπερικάκης, Μέτα, Πεκίνι.
Στην επανάληψη αγωνίστηκαν και οι: Τζωρτζινάκης, Σαμπιάν, Καραγιάννης Π., Τάκας, Ρόβου, Αλεξάκης, Κανανάι (58′ Τσαγλιώτης), Νιώρας, Καραγιάννης Α..