Δύο πέναλτι, δύο κόκκινες, ήττα με 1-0 για την Επισκοπή 2010

Δεν πήγαν τα πράγματα όπως θα ήθελαν οι μικροί ποδοσφαιριστές της Επισκοπής 2010 καθώς γνώρισαν την ήττα στην 1η αγωνιστική του κυπέλλου ΕΠΣΡ μέσα στο Πέραμα από τον τοπικό Αστέρα με 1-0.

Βέβαια εδώ υπάρχει ένα αλλά… Από το 18ο λεπτό η ομάδα μας αγωνιζόταν με 10 παίκτες λόγω αποβολής του Κιόσε με κόκκινη κάρτα.

ΓΚΟΛ! 1-0: Έκτοτε, στο 31’ καταλογίστηκε πέναλτι από τον κ. Σαρή με τον Μάρκο Σπανουδάκη να το εκτελεί και να ανοίγει το σκορ για την ομάδα του Περάματος.

Η ομάδα μας ωστόσο προσπάθησε να αντιδράσει σ’ ένα ματς όπου πέραν όλων των υπολοίπων θα έπρεπε να αντιμετωπίσει και την πολλή ζέστη που επικρατούσε.

Στην επανάληψη, στο 67’ η Επισκοπή 2010, «στήθηκε» για δεύτερη φορά στην άσπρη βούλα καθώς καταλογίστηκε και δεύτερο πέναλτι καθώς η μπάλα βρήκε εντός περιοχής στο χέρι του Νούτσε. Ο Μάρκος Σπανουδάκης πήρε φόρα για δεύτερη φορά όμως, ο Θωμάς Κατσιπάνος που έκανε το ντεμπούτο του κάτω από τα δοκάρια της ομάδας μας (ήταν πολύ καλός στα καθήκοντά του) απέκρουσε εντυπωσιακά.

Από τότε ξεκίνησε μια αντεπίθεση διαρκείας όπου αν και με παίκτη λιγότερο, τα πράγματα δεν ήταν τόσο εύκολα. Η ομάδα μας είχε από το 75’ και μετά την πρωτοβουλία των κινήσεων, είχε τη μεγαλύτερη ευκαιρία με το σουτ του Πεκίνι να περνάει ελάχιστα άουτ από το δεξί κάθετο δοκάρι του Παπιομίτογλου στο 56’ αλλά δεν μπόρεσε να φτάσει στην ισοφάριση.

… Και ως επίλογο είχαμε την αποβολή του Τσιλεδάκη (2η κίτρινη κάρτα).

Η διαιτησία: Σαρής Ν., Αγαλιώτης, Κοντούλας.
ΑΣΤΕΡΑΣ ΠΕΡ. (Στεφανάκης): Παπιομίτογλου, Καζαμίας, Παυλάκης, Μουσκάι (85’ Λαδιανός Ι.Χ.), Ζαχαριουδάκης, Μοσχονάς, Στεφανάκης Ν. (79’ Δαφνομήλης), Λαδιανός Α., Μουντάκης (54΄ Λαδιανός Ι.Ζ), Πλεμένος (71’ Χιωτάκης), Σπανουδάκης Μ..
ΕΠΙΣΚΟΠΗ 2010 (Γιάνγιανιν): Κατσιπάνος, Κιόσε, Καφετζής, Κάλθι, Φραγκιαδάκης, Τσιλεδάκης, Νούτσε, Δάμο, Τζωρτζινάκης, Γιαχάι (46’ Τζάρι), Πεκίνι (77’ Νιώρας).