Δεν έφτανε ένα ημίχρονο… / Επισκοπή 2010 – Ερμής Ζ. 1-3

Ένα ημίχρονο δεν αρκούσε. Η ομάδα μας που ήταν απόλυτη κυρίαρχος και παίζοντας με μεγάλη ηρεμία στα πρώτα 45 λεπτά, δίκαια προηγούνταν με 1-0 από το εύστοχο πέναλτι του Βρεττού (27’) όμως, ο Ερμής στην επανάληψη έδειξε πιο επιθετικός, πέτυχε τρία γκολ-καρμπόν και ευτύχησε να πάρει εκείνος τους τρεις βαθμούς με τελικό σκορ 1-3 στο «Θεόδωρος Βαρδινογιάννης».

Το ματς:

Στο 18’ το σουτ του Βρεττού πέρασε λίγο άουτ.

ΓΚΟΟΟΟΟΟΛ! 1-0: Ο Μαργαρώνης στο 27’ ανατράπηκε καθαρά από τον Β. Παπαδάκη και ο κ. Σαρής καταλόγισε άμεσα το πέναλτι. Εκτελεστής ήταν ο Ηλίας Βρεττός που με άψογο πλασέ άνοιξε το σκορ.

Στο 50’ ο Τζωρτζινάκης έστρωσε στον Ν. Κυμιωνή που σούταρε με δύναμη από το ύψος της μεγάλης περιοχής λίγο άουτ.

ΓΚΟΛ! 1-1: Στο 55’ με διαγώνιο σουτ ο Χιώτης έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα.

ΓΚΟΛ! 1-2: Στο 57’ και πάλι ο Χιώτης με εκ νέου διαγώνιο σουτ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα.
Στο 67’ το σουτ του Τζαγκαράκη απόκρουσε ο Γκαβρίλοβιτς.

ΓΚΟΛ! 1-3: Στο 78’ ο Βαρδάκης εκμεταλλεύτηκε ένα λάθος στην άμυνά μας και με νέο διαγώνιο σουτ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα.

Η διαιτησία: Σαρής, Πατελάκης, Ψωφάκης.
ΕΠΙΣΚΟΠΗ 2010 (Γιάνγιανιν): Γκαβρίλοβιτς, Σαββάκης, Μαργαρώνης (46’ λ.τ. Τραϊτοράκης), Κλειδής, Ποθουλάκης, Βρεττός, Γ. Κιμιωνής,, Καφετζής, Τζωρτζινάκης, Σπανουδάκης (67’ Κάλφι), Ν. Κυμιωνής.
ΕΡΜΗΣ Ζ. (Νικηφόρος): Δανδάλης, Παπαδάκης Β. (57’ Βαρδάκης), Μανωλακάκης, Πλουμής, Παπαδάκης Β., Ψαλιδάκης, Ζερβός, Πρέντι (46’ Παρασύρης), Τζαγκαράκης, Χιώτης (65’ λ.τ. Σφακιανάκης), Θόρια (83’ Σταυράκης).

* Πριν την έναρξη του αγώνα κρατήθηκε ενός λεπτού σιγή στη μνήμη του πατέρα του γενικού μας αρχηγού, Στέλιου Ξυνομηλάκη, Γεώργιου.