Αρχή με νίκη με 3-2 επί του Σπηλίου

Πρώτο φιλικό με νίκη και καλά διαστήματα απόδοσης ήταν αυτό που έδωσε η ομάδα μας απόψε (14/8) στο «Θεόδωρος Βαρδινογιάννης». Η Επισκοπή μας επικράτησε με 3-2 του Σπηλίου ανατρέποντας μάλιστα το σκορ από το 0-1, στο 2-1 μέσα σε δύο λεπτά (33-35’) με τον Σαββάκη να επιτυγχάνει δύο τέρματαξ (πέτυχε άλλο ένα στο β’ ημίχρονο).

Στο 21’ η Επισκοπή μας είχε την ευκαιρία να προηγηθεί όμως το πέναλτι που κέρδισε ο Τσιλεδάκης, το εκτέλεσε ο Τζωρτζινάκης με τον Τσιρίτα να πραγματοποιεί όμορφη απόκρουση σώζοντας την ομάδα του.

ΓΚΟΛ! 0-1: Στο 27’ όμως το Σπήλι μπήκε μπροστά στο σκορ. Ήταν ο Κώστας Βαβουράκης που έπιασε δυνατό σουτ στέλνοντας τη μπάλα στα δίχτυα.

ΓΚΟΟΟΟΟΛ! 1-1: Στο 33’ ο Σαββάκης επιχείρησε με «τακουνάκι» να σκοράρει, ο Τσιρίτας απέκρουσε και με νέα προσπάθεια έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα!

ΓΚΟΟΟΟΟΛ! 2-1: Στο 35’ ο Πεκίνι έγινε αποδέκτης στο ύψος της μεγάλης περιοχής και με εξωτερικό φάλτσο έστειλε τη μπάλα να χτυπήσει πρώτα στο κάθετο δοκάρι κι έπειτα να αναπαυθεί στα δίχτυα.

ΓΚΟΛ! 2-2: Το β’ ημίχρονο ξεκίνησε με γκολ. Το Σπήλι ισοφάρισε στο 48’ με ένα πολύ δυνατό σουτ του Μαγάκη.

ΓΚΟΛ! 3-2: Εν συνεχεία η Επισκοπή ανέβασε ρυθμούς και αφού έχασε ο Σαββάκης ένα τετ-α-τετ στο 53’, στο 55’ μπήκε μπροστά στο σκορ με πλασέ και πάλι ο Σαββάκης με ψύχραιμο πλασέ έπειτα από ασίστ του Τζωρτζινάκη.

Στο 58’ ο ίδιος έστειλε τη μπάλα ελάχιστα άουτ όπως ελάχιστα άουτ πέρασε και το σουτ του Τσιλεδάκη στο 62’.

Η διαιτησία: Καραγιαννόπουλος, Βαρβαντάκης, Αγαλιώτης.
ΕΠΙΣΚΟΠΗ (Γιάνγιανιν): Κατσιπάνος (27’ Μπερβανάκης, 56’ Τσάλαγγας), Βίνι (65’ Βαρδουνιώτης), Καφετζής, Κιόσσε, Φραγκιαδάκης, Τσιλεδάκης, Τραϊτοράκης, Ερνάντο (66’ Νάτσης), Σαββάκης, Τζωρτζινάκης, Πεκίνι (53’ Νιώρας).
ΣΠΗΛΙ (Παπαδάκης): Τσιρίτας, Ρουκουνάκης, Κανελλάκης, Μιχελιδάκης, Γεωργακάκης, Κοκονάς, Λογιάκης, Μαγάκης, Ντιμιτρόφ, Θεοδωρομανωλάκης, Βαβουράκης Κ.. Στην επανάληψη αγωνίστηκαν και οι: Πετρογιαννάκης, Παπαδογιάννης, Κλαπάκης.