Αναπάντεχη απώλεια βαθμών / Επισκοπή – Πανακρωτηριακός 2-2

Δύο βαθμούς άφησε η ομάδα μας σήμερα (Κυριακή 29/9) στο ΔΑΚ Γάλλου «Π. Βαρδινογιάννης» απέναντι στον Πανακρωτηριακό. Το ματς της 2ης αγωνιστικής, αν και ξεκίνησε με ιδανικό τρόπο για την Επισκοπή μας, με τον Τσιριγώτη να σκοράρει στο 27’, δεν είχε ανάλογη συνέχεια.

Ο Δρακάκης με δύο γκολ στο 37’ και στο 51’ έκανε το 1-1 και 1-2 αντίστοιχα για να έλθει η ισοφάριση από τον Πολυχρόνη στο 71’. Η ομάδα μας είχε δύο ακυρωθέντα γκολ και δύο δοκάρια (Σουμπασάκης 18’, Νάνι 63’).

Το ματς:

Από το πρώτο λεπτό η ομάδα μας βρισκόταν στην επίθεση στο α΄ημίχρονο έστω κι αν δεν μπόρεσε να κάνει πολλές ευκαιρίες. Ελέγχεται βέβαια η φάση του 13ου λεπτού όταν ο Γκιόκας σκόραρε αλλά συνελήφθη σε θέση οφσάιντ.

Στο 18’ υπήρξε φάση διαρκείας μέσα στα καρέ του Συροκάκη. Γκιόκας και Γκελοσάνι δεν μπόρεσαν να νικήσουν με το κεφάλι τον Συροκάκη, στην επαναφορά όμως, ο Σουμπασάκης έπιασε ένα ισχυρό σουτ το οποίο τράνταξε το κάθετο δοκάρι.

Στη συνέχεια της φάσης, ο Σουμπασάκης δεν πρόλαβε να πλασάρει τον εξελθόντα Συροκάκη.

ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΛ! 1-0: Στο 27’ ο Λίμα πάτησε περιοχή αλλά ανακόπηκε από έναν αντίπαλό του, ο Τσιριγώτης που έγινε κάτοχος της μπάλας δεν το σκέφτηκε και από τη γωνία της μεγάλης περιοχής με συρτό διαγώνιος σουτ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα!

ΓΚΟΛ! 1-1:
Στο 37’ ο Δρακάκης εκμεταλλεύτηκε ένα λάθος στην άμυνά μας και εύκολα με πλασέ ισοφάρισε!

Το σουτ του Νίκιτς στο 40’ μπλόκαρε ο Συροκάκης.

Το β’ ημίχρονο δεν ξεκίνησε ιδανικά για την ομάδα μας. Μάλλον το αντίθετο αφού δέχθηκε γκολ στο 51ο λεπτό.

Στο 53’ το σουτ του Σουμπασάκη μπλόκαρε ο Συροκάκης.

ΓΚΟΟΟΟΟΟΛ! 1-2:
Από μια γρήγορη αντεπίθεση στο 51′, ο Καρλίτο από δεξιά «σέρβιρε» στον Δρακάκη που με πλασέ σημάδεψε σωστά.

Στο 60’ η σέντρα-σουτ του Ανδρικόπουλου πέρασε λίγο πάνω από τα δοκάρια του Συροκάκη.

Στο 61’ ο Λιονάκης αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα.
Στο 68’ το σουτ του Πολυχρόνη κόντραρε και πέρασε λίγο έξω από δεξί κάθετο δοκάρι του Συροκάκη:

ΓΚΟΟΟΟΟΟΛ! 2-2: Στο 70’, έπειτα από εκτέλεση κόρνερ του Σουμπασάκη και προσωρινό διώξιμο των αμυντικών, ο Πολυχρόνης έστρωσε με το στήθος και με εναέριο βολέ έστειλε τη μπάλα στο «Γ» της εστίας του Συροκάκη!

Στο 73’ το τρομερό σουτ του Νάνι τράνταξε το οριζόντιο δοκάρι του Συροκάκη. Η μπάλα μάλιστα χτύπησε στο κεφάλι του εκτινασσόμενου τερματοφύλακα και κόλλησε λίγο έξω από τη γραμμή!

Στο 80’ ο Ανδρικόπουλος έβγαλε καλοζυγισμένη σέντρα, ο Γκιόκας έπιασε καρφωτή κεφαλιά με τον Συροκάκη να αποκρούει καταπληκτικά σε κόρνερ.

Στο 89′ από τη σέντρα του Νάνι, ο Τσιριγώτης έπιασε απευθείας το σουτ όμως η μπάλα πέρασε λίγο πάνω από τα δοκάρια.

Η διαιτησία: Βασάκης, Γαρεφαλάκης, Δασκαλάκης.
ΕΠΙΣΚΟΠΗ (Βέλιτς): Κολοβούρης, Ανδρικόπουλος, Λίμα, Καρβουνιάρης, Μπρίτο, Νίκιτς, Φουκαράκης (66’ Πολυχρόνης), Σουμπασάκης (78’ Πίσπας), Τσιριγώτης, Γκιόκας, Γκελοσάνι (59’ Νάνι).
ΠΑΝΑΚΡΩΤΗΡΙΑΚΟΣ (Κόλτζος): Συροκάκης, Παπακαστρήσιος, Λιονάκης, Βουρβαχάκης, Νικόλτσης, Μπάτζιο, Γιαπιντζάκης (81’ Σκουλάς), Κτιστόπουλος (75’ Μανουσάκης), Δρακάκης (66’ Κοζάκης), Βασιλομιχελάκης (59’ Μπαδιεριτάκης), Καρλίτο.